15 października 2011 r. startuje  Trochę Inny Festiwal Fotografii we Wrocławiu. Otwiera  go wystawa „Tytuł nieznany” będąca wynikiem prac 19 osób.

Artyści spotkali się w Muzeum Współczesnym Wrocław, gdzie spędzili trzy dni na żywiołowych dyskusjach  i próbie wypracowania wspólnego obrazu. Zadaniem fotografów było scalenie różnorakich światów w spójną opowieść, zachowując indywiduum każdego z nich. Czy synergia między ludźmi skrajnie różnymi i sobie wcześniej obcymi jest możliwa? Czy to, co rozproszone zaistnieje jako kompletny, uzupełniający się obraz?

W rezultacie fotografowie – kursanci, studenci i absolwenci wrocławskich ośrodków zajmujących się edukacją fotograficzną, stworzyli unitarną wystawę. Postanowili też, że tytuł roboczy pozostanie ostateczną nazwą wystawy. Pomimo wielu alternatywnych propozycji, „Tytuł Nieznany” najlepiej charakteryzuje działanie i sens, jaki chcieli przekazać. Uznali bowiem, że formuła tworzenia wystawy, w której to sami autorzy są kuratorami – konstruktorami,  powinna zostać ukonstytuowana jako jedna z metod tworzenia wystaw   i oddana do publicznego użycia na zasadzie wolnego dostępu.

„Tytuł Nieznany” nie jest to tylko wystawą. To próba połączenia czegoś, co zazwyczaj funkcjonowało oddzielnie i nie wchodziło ze sobą w dialog. To pretekst, aby młodzi fotografowie mogli się poznać i podzielić doświadczeniami. Wierzymy, że pomimo bardzo odmiennych punktów widzenia, można znaleźć wspólny mianownik i wywołać synergię między lokalnymi środowiskami fotograficznymi. TIFF wraz z Muzeum Współczesnym Wrocław stworzą na 5.Piętrze przestrzeń, w której spotka się różnorodność. Zapraszamy do udziału w tym eksperymencie.

Autorzy wystawy: Adam Muszyński, Agnieszka Konarska, Alina Ścibor, Arkadiusz Wojciechowski, Bartek Kozak, Dawid Sikora, Elżbieta Drewniak, Honorata Jakubowska, Ida Grudzień, Iwo Rachwała, Kasia Smolińska, Krzysiek Orłowski, Maciek Kułakowski, Martyna Gulbinowicz, Paweł Starzec, Piotrek Pytel, Rafał Solski, Uta Besz, Wacław Mejbaum.

„Tytuł Nieznany”
Muzeum Współczesne Wrocław
(Schron przy pl. Strzegomskim)
15.10.2011, godz. 18:00

Po wernisażu odbędzie się impreza w Klubie Festiwalowym (Klub Muzeum).
Dla pierwszych gości – darmowe piwo.

www.tiff.wroc.pl

Źródło:

Informacja prasowa