Ostatnio wspomniałem, że wiele osób uważa fotografię mody za nudną. Są jednak fotografowie, których twórczość przeczy temu twierdzeniu. Fotografują na ulicach wielkich metropolii, ale i typowo w studiu. Niektórzy są amatorami, inni – profesjonalistami. Na ich fotoblogach znajdziecie inspirujące zdjęcia. Te adresy powinien znać każdy fotograf (w szczególności mody).
10 blogów, które każdy fotograf (mody) powinien znać
1. Fashion Gone Rouge

Mój ulubiony blog. Zbiór najciekawszych zdjęć mody, uaktualniany codziennie. Najnowsze editoriale, najciekawsze trendy, ale przede wszystkim codzienna dawka nowości!

2. Touchpuppet

Blog funkcjonujący podobnie do Fashion Gone Rouge. Nie wszystko jednak może trafić na Touchpuppet. Najlepsze z najlepszych, ale przede wszystkim nowatorskie pomysły trafiają właśnie tutaj.

3. Fashionisto

Moda męska, editoriale, reklama. Zupełnie inaczej fotografuje się mężczyzn niż kobiety. Ten blog daje mnogość pomysłów dotyczących zdjęć facetów.

10 blogów, które każdy fotograf (mody) powinien znać
4.  Fashion Photography Blog

Blog dla fotografów mody, prowadzony przed jedną z nich. Melissa Rodwell, nowojorska fotografka, zdradza wiele tajników swojej pracy, ale także pokazuje świat fotografii mody jej oczami. Nie zaglądam tam często, ale kiedy już otworzę ten blog, pozostaję na nim godzinami… Musisz mieć zarezerwowane kilka kwadransów na wizytę na tej stronie, bo szybko jej nie opuścisz.
Od dłuższego czasu jeden z najsłynniejszych blogów. Moda uliczna, genialne źródło inspiracji. Zaglądam tam po nowe trendy prosto z ulicy, szczególnie kiedy przygotowuję się do zdjęć testowych dla modelek.
10 blogów, które każdy fotograf (mody) powinien znać
The Sartorialist

To blog poświęcony wielu gatunkom fotografii. Widać jednak, że moda ma tam szczególne prawa. Genialny zbiór zdjęć nie tylko dla maniaka Fashion. Dobry, a do tego polski!
Bardzo ciekawy blog, łatwo zauważyć specyficzny gust moderatora. Bardzo interesująco, choć czasem monotonnie.
10 blogów, które każdy fotograf (mody) powinien znać

Więcej przeczytacie na:  http://blog.sztukafotografii.org/