Kilka miesięcy temu Yongnuo zaprezentowało swój najbardziej zaawansowany wyzwalacz radiowy lamp TTL w wersji do Canon-a – model YN-622C. Firma Foxfoto, dystrybutor produktów Yongnuo w Polsce wprowadziła właśnie model YN-622N w wersji do systemu Nikon-a.

Yongnuo YN-622N to jeden z najbardziej zaawansowanych wyzwalaczy radiowych do lamp systemowych (obsługujący zdalnie funkcje TTL) oraz lamp studyjnych. Umożliwia zdalne sterowanie pojedynczymi lampami, bądź grupami lamp. Dzięki zakresowi 2,4GHz, zasięg działania urządzenia osiąga 100m. Urządzenie może współpracować zarówno z lampami reporterskimi – mocowanymi na gorącej stopce, jak i lampami studyjnymi (z gniazdem synchronizacyjnym PC).

YN-622N umożliwia korzystanie z wszystkich funkcji dostępnych w systemie Nikon CLS (Nikon Creative Lighting System), poprzez komunikację radiową (znacznie skuteczniejszą niż komunikacja optyczna).

Wyzwalacz zapewnia pełną, zdalną kontrolę nad lampami w systemie iTTL. Umożliwia ponadto sprawne zarządzanie nawet dużymi zestawami lamp, w różnych kombinacjach, dzieląc je na 7 kanałów i 3 grupy lamp błyskowych (A, B, C).

Ponadto YN-622N umożliwia synchronizację na przednią i tylną kurtynę, oraz z krótkimi czasami synchronizacji (Auto FP), wynoszącymi nawet do 1/8000s. Urządzenie ma również funkcję wspomagania AF.

Funkcje wyzwalacza YN-622N:

- pełne wsparcie iTTL dla systemu Nikon,
- praca w trybach TTL, Multi, manualnym,
- możliwość bezprzewodowego sterowania lampami za pomocą transmitera lub lampy błyskowej w trybie master umieszczonej na sankach wyzwalacza,
- możliwość zarządzania wieloma lampami z podziałem na grupy (A, B, C) i kanały (3 grupy, 7 kanałów),
- współpraca z lampami systemowymi oraz studyjnymi (bądź kombinacjami tych dwóch typów lamp),
- możliwość synchronizacji lamp dla bardzo krótkich czasów (do 1/8000s) w trybie HSS,
- możliwość synchronizacji na 1, 2 kurtynę,
- wparcie funkcji FEC, FVL (kompensacja ekspozycji), zoom, błyski modelujące, redukcja czerwonych oczu,
- wyzwalanie przez złącze PC,
- automatyczne zapisywanie ustawień,
- dioda wspomagająca pracę autofocusa.

Każde urządzenie YN-622 może pracować zarówno jako nadajnik, jak i odbiornik. Posiada wygodne sterowanie, oraz diody sygnalizacyjne, ułatwiające sterowanie grupami lamp. Dużą zaletą jest niezawodność działania, oraz wysoka jakość wykonania, wraz z metalową stopką.

YN-622N świetnie sprawdzi się w rękach profesjonalisty, z uwagi na pełną funkcjonalność. Zadowoli również amatorów dzięki prostej obsłudze. Wyjątkowa użyteczność urządzenia znajdzie zastosowanie w zaawansowanym studiu fotograficznym, podczas reportażu lub sesji plenerowych.

W komplecie znajdują się dwa urządzenia, możliwe jest jednak dokupienie i praca z dowolną ilością urządzeń (dla bardziej zaawansowanych systemów).

SPECYFIKACJA:

- częstotliwość: 2,4GHz
- 7 kanałów pracy
- zasilanie: 2x AA (dla każdego urządzenia)
- złącza lamp błyskowych: PC oraz gorąca stopka
- dioda wspomagająca AF
- dedykacja funkcji TTL: Nikon

Sugerowana cena detaliczna kompletu: 419zł brutto.

Produkty są już dostępne w wybranych sklepach fotograficznych.

Źródło: Informacja prasowa