Galeria Mediów, Aktorstwa i Reżyserii WST zaprasza na wystawę fotografii:  ANTONI KREIS  IMAGINE + REINKARNACJE. 9 kwietnia (wtorek) o godz.  17.30 odbędzie się oficjalne spotkanie z autorem prac, a o godz. 18.30 – oficjalny wernisaż wystawy. Wystawę będzie można oglądać do dnia 28 kwietnia 2013 r.

IMAGINE – 2008

Cykl fotografii będący próbą zilustrowania tak zwanych „marzeń sennych” za pomocą obrazu. Sen następuje po dniu pełnym doznań. Jest skrzynką do której wpadają wszelkie informacje, zdobyte w ciągu minionego dnia, wrażenia, emocje, świadome i podświadome doznania. Sygnały ze świata i sygnały z wnętrza. Najważniejszą fazą snu jest PRZEBUDZENIE bo decyduje o tym, czy i ile zapamiętamy z nocnej projekcji. O tym co chcemy pamiętać. O czym chcemy śnić w przyszłości decydujemy my sami, decyduje nasz mózg i nasza bardziej lub mniej rozwiniętą potrzeba  DOZNANIA świata. Geneza każdego snu sięga rzeczywistości- nic we śnie nie dzieje się takiego, co nie miałoby źródła w świecie realnym. Twarze ludzi,  istoty o wielu głowach, kończynach, skrzydła aniołów, to tylko zniekształcona projekcja fotografii zapisanych w mózgu-komputerze. Najczęstszym  doznaniem występującym we śnie jest STRACH-€“ dlaczego? Sen jest jak film. Można oddzielić obraz od ścieżek uczuć i emocji, które we śnie zastępują ścieżkę dźwięku.

Antoni Kreis - IMAGINE

REINKARNACJE- 2013

REINKARNACJE to cykl autoportretów będących symbolami kolejnych okresów  mojego życia. To historia trwania, składająca się z różnych etapów.  Byłem w wielu miejscach, wiele rzeczy w życiu robiłem. Takim byłem, takim chciałem być. Raz jestem Dobrym Człowiekiem a raz Złym. Kim jestem naprawdę? Nie wiem! Jestem sobie..! Czy wystawią mi pomnik, czy nikt o mnie nie będzie pamiętał? Co jest najważniejsze w życiu każdego z nas?

Czy to, aby zawsze być sobą?

A może jednak wizerunek, który zostanie w pamięci ludzi tak długo, dopóki właściciele tychże pamięci  sami zechcą. Wiem co było, nie wiem co będzie? Zostanę. Rozpłynę się  w niepamięci. Albo wrócę w kolejnym wcieleniu aby znów przybierać różne maski? Czasem robię ważne rzeczy a czasem marnuję bezowocnie cenny czas. Czasem…?

Antoni Kreis - REINKARNACJE

ANTONI KREIS- (ur. 1956)- artysta fotografik, członek  Związku Polskich Artystów Fotografików, wiceprezes ds. edukacji Zarządu Okręgu Śląskiego ZPAF w Katowicach, w poprzedniej kadencji wice prezes ds. artystycznych. Od 1983 r. instruktor filmu i fotografii MkiS kat. I. Zawodowo związany z fotografią od końca lat 70-tych. Wykładowca w Szkole Fotograficznej FOTOEDUKACJA w Katowicach. Fotografuje od 12-go roku życia. W latach 1978-88 aktywny realizator filmów nieprofesjonalnych, wieloletni  członek Zarządu Federacji Amatorskich Klubów Filmowych w Polsce. Autor kilkudziesięciu indywidualnych wystaw autorskich oraz uczestnik blisko dwustu zbiorowych. Wielokrotny zdobywca głównych nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych i filmowych.

Galeria Mediów, Aktorstwa i Reżyserii WST
Zabrze ul. Park Hutniczy 3-5

Źródło: Informacja prasowa