Już 29 maja odbędzie się długo wyczekiwane przez „FotoBzików” spotkanie autorskie z wyjątkową artystką Anitą Andrzejewską.
To kolejne spotkanie cyklu !ART COME OUT! współorganizowane przez grupę FotoBzik oraz Akademię Nikona i Szeroki Kadr.

Anita Andrzejewska – Artystka, fotografka i graficzka.
Urodzona w 1970 roku w Toruniu. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1994 obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni wklęsłodruku prof. Andrzeja Pietscha oraz aneks w pracowni fotografii prof. Zbigniewa Łagockiego.
Od 1997 roku należy do grona Związku Polskich Artystów Fotografików. Członkini stowarzyszenia twórczego „Grupa 13″.
Tworzy czarno-białą fotografię artystyczną. Jej zdjęcia są niezwykłymi obrazami otaczającej nas rzeczywistości. Tak pisze o nich Adam Sobota w katalogu wystawy “Miejsca”:“[...] W wypadku takich prac obraz świata uzyskuje rangę rzeczywistości autonomicznej, nawet jeśli jest to bezpośrednie odwzorowanie fizycznej przestrzeni. [...] Autorka posługuje się fotografią czarno-białą, w której modyfikuje skalę tonów tak, że na obrazach dominują ciemne szarości, zawierające jednak wiele odcieni i rozpoznawalnych szczegółów. Z kolei najjaśniejsze partie obrazów często zostają tam wyraźnie wyodrębnione i kontrastują z ciemnoszarym tłem. Taki kontrast stwarza wysublimowane formalne napięcia i dynamizuje przedstawienia, co jest o tyle istotne, że są one skadrowane z wyraźnym podkreśleniem symetrii. [...] ”

29-go maja 2012 r. o godz. 19:00
KOMPANY
ul. Berka Joselewicza 21
Kraków
WSTĘP JAK ZAWSZE WOLNY!!!

Udział należy potwierdzić na stronie wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/288607314564510/