Grupa  FotoBzik z Krakowa zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu  !ART COME OUT! które odbędzie się 17-go marca 2012 r. o godz. 18:00.  Tym razem gościem spotkania będzie artysta fotografik Paweł Kula.

Udział należy potwierdzić na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/335147023191370/ .W trakcie spotkania będzie można wygrać e-kurs fotografii ufundowany przez Świat obrazu. Wystarczy polubić www.facebook.com/grupabzik i wziąć udział w losowaniu nagrody.

PAWEŁ KULA (1976)
www.pawelkula.blogspot.com
www.oswajaniesztuki.blogspot.com

EDUKACJA
1997 – 2004
Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu – kierunek: fotografia

1995 – 1997
Studium animatorów kultury „Top-Art” w Szczecinie – specjalność: fotografia

W działaniach artystycznych fascynuje go ujawnianie obrazów odległych od wizualnych doświadczeń człowieka. Paweł zainteresowany jest granicznymi obszarami fotografii, błędami procesów fotograficznych, działaniami poza programem urządzeń rejestrujących zdjęcia, obrazy znalezione i nie dające się utrwalić oraz techniki non-camerowe. Fenomeny światłoczułości i optyki oraz prehistoria fotografii i filmu inspirują do budowy nietypowych urządzeń do projekcji, rejestracji i mechanicznego powielania obrazu Te archaiczne zabawki optyczne funkcjonują w nowym kontekście stając się elementem akcji artystycznych oraz warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez artystę.
Paweł Kula prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży wykorzystując elementy fotografii, animacji i filmu. Zajmuję się także działalnością dydaktyczną dla dorosłych w szkołach fotograficznych i na kursach. Jest współzałożycielem (wraz z Marią Stafyniak) Stowarzyszenia „Oswajanie Sztuki”, którego głównym celem jest edukacja poprzez sztukę i demokratyzacja kreatywności.

Artefakt Cafe
ul. Topolowa 40
Kraków
WSTĘP JAK ZAWSZE WOLNY!