16 marca br., o godz. 19.30 w WSFoto (ul. Łazienkowska 14) odbędzie się otwarte spotkanie z fotografką Agnieszką Rayss m.in. dwukrotną laureatką nagrody Picture of the Year.

Agnieszka Rayss zajmuje się fotografią dokumentalną. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Fotografii uczyła się w stadium ZPAF i Laboratorium Reportażu. Jest współzałożycielką Międzynarodowego Stowarzyszenia Fotoreporterów Sputnik Photos.

Podczas spotkania gość wieczoru zaprezentuje prace ze starszych i nowszych cykli, aby pod tym pretekstem opowiedzieć o swoim, fotografki, doświadczeniu w obserwacji świata. Ponadto Agnieszka Rayss podzieli się ze słuchaczami spostrzeżeniami jak praca nad własnymi projektami zmieniła jej postrzeganie fotografii i sztuki. Wyjawi jak ewoluowała jako fotografka – od subiektywnego reportażu do subiektywnego dokumentu, od dokumentacji popkultury, nowych zjawisk społecznych do zainteresowania formą i pejzażem. Opowie również co ją inspiruje i gdzie szuka inspiracji. Jednym z tematów spotkania będzie również jej praca w Sputniku i zalety pracy w fotograficznym kolektywie.

Agnieszka Rayss jest dwukrotną laureatką nagrody Picture of the Year w 2011 i 2012 roku, dwukrotną finalistką konkursu Hasselblad Masters Award, laureatką konkursów fotografii prasowej, mi.in. Newsreportaż i Grand Press Photo. Stypendystka Funduszu Wyszehradzkiego w 2007. Wydała album „American Dream” (o przemianach kulturowych w krajach Europy Środkowo Wschodniej). Wiele wystaw indywidualnych grupowych, m.in. w Biennale Sztuki w Pradze 2009, festiwalu Noorderlicht 2008 i 2009.
Publikowała w takich pismach jak Polityka, Rzeczpospolita, Przekrój.

Agnieszkę Rayss będzie można spotkać i posłuchać w Warszawskiej Szkole Fotografii (ul. Łazienkowska 14), 16 marca br., (sobota) o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje na www.wsfoto.art.pl  i www.facebook.com/wsfoto .

Źródło: Informacja prasowa