Przedstawiamy listę nagrodzonych prac w prestiżowym konkursie BZ WBK Press Foto.
W tym roku, siódmą edycję konkursu, nagrodę główną za Zdjęcie Roku otrzymał Jacek Szydłowski z gazety Dziennik Wschodni.

ZDJĘCIE ROKU 2011 Jacek Szydłowski Dziennik Wschodni

ZDJĘCIE ROKU 2011 Jacek Szydłowski Dziennik Wschodni

W skład jury tegorocznego konkursu wchodziły następujące osoby:

Cezary Sokołowski – „Associated Press” – przewodniczący Jury
zdobywca Nagrody Pulitzera w dziedzinie fotografii reporterskiej za zdjęcia prezentujące Moskwę w czasie nieudanego puczu sierpniowego 1991 r.

Kacper Pempel – „Reuters”
laureat 1 miejsca w konkursie BZ WBK Press Foto 2008 w kategorii Wydarzenia

Andrzej Iwańczuk – agencja fotograficzna Reporter

Jan Skarżyński – Agence France Presse

Waldemar Kompała – szef działu fotograficznego Rzeczpospolitej

LISTA NAGRODZONYCH

ZDJĘCIE ROKU 2011
Jacek Szydłowski, Dziennik Wschodni

Kategoria Cywilizacja – zdjęcie pojedyncze
1 nagroda – Bartłomiej Jurecki, „Tygodnik Podhalański”
2 nagroda – Bogumiła Maleszewska-Oksztol, „Gazeta Współczesna”
3 nagroda – Tomasz Paczos, „Photoo”
Wyróżnienie – Mariusz Kapała, „Gazeta Lubuska”
Wyróżnienie – Katarzyna Mała, „Photoo”

Kategoria Cywilizacja – fotoreportaż
1 nagroda – Piotr Piwowarski, „Super Express”
2 nagroda – Agnieszka Rayss, „Sputnik Photos”
3 nagroda – Michał Łuczak, „Sputnik Photos”
Wyróżnienie – Jacek Świerczyński, „Dziennik Wschodni”

Kategoria Kultura i sztuka – zdjęcie pojedyncze
1 nagroda – Franciszek Mazur, „Gazeta Wyborcza”
2 nagroda – Bartek Sadowski, freelancer
3 nagroda – Daniel Frymark, „Radio Weekend”
Wyróżnienie – Bartek Sadowski, freelancer
Wyróżnienie – Rafał Guz, „Rzeczpospolita”

Kategoria Kultura i sztuka – fotoreportaż
1 nagroda – Radosław Kaźmierczak, freelancer
2 nagroda – Bartek Sadowski i Wojciech Grzędziński, freelancerzy
3 nagroda – Paweł Łączny, freelancer
Wyróżnienie – Marek Zakrzewski, freelancer

Kategoria Portrety – zdjęcie pojedyncze
1 nagroda – Adam Kozak, „Gazeta Wyborcza”
2 nagroda – Michał Szalast, freelancer
3 nagroda – Tomasz Jodłowski, „Rzeczpospolita”
Wyróżnienie – Piotr Piwowarski, Super Express
Wyróżnienie – Damian Kramski, „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”

Kategoria Portrety – fotoreportaż
1 nagroda – Jacek Turczyk, „Polska Agencja Prasowa PAP”
2 nagroda – Maciej Nabrdalik, „VII Network”
3 nagroda – Jerzy Pinkas, „Gdańsk.pl”
Wyróżnienie – Grażyna Makara, „Tygodnik Powszechny”

Kategoria Przyroda i środowisko naturalne – zdjęcie pojedyncze
1 nagroda – Dariusz Delmanowicz, „Polska Agencja Prasowa PAP”
2 nagroda – Bartłomiej Jurecki, „Tygodnik Podhalański”
3 nagroda – Daniel Pach, freelancer
Wyróżnienie – Piotr Placzkowski, Reporter
Wyróżnienie – Izabela Urbaniak, freelancer

Kategoria Przyroda i środowisko naturalne – fotoreportaż
1 nagroda – Arkadiusz Gola, „Polska Dziennik Zachodni”
2 nagroda – Kacper Kowalski, „Forum”
3 nagroda – Maciej Dakowicz, „The Widengle Photo Agency”

Kategoria Społeczeństwo – zdjęcie pojedyncze
1 nagroda – Bartłomiej Kudowicz, „Forum”
2 nagroda – Jacek Turczyk, „Polska Agencja Prasowa PAP”
3 nagroda – Bartłomiej Jurecki, „Tygodnik Podhalański”
Wyróżnienie – Bartłomiej Kudowicz, „Forum”
Wyróżnienie – Tomasz Lazar, freelancer

Kategoria Społeczeństwo – fotoreportaż
1 nagroda – Urszula Klimek, freelancer
2 nagroda – Maciej Dakowicz, „The Widengle Photo Agency”
3 nagroda – Piotr Grzybowski, „Super Express”
Wyróżnienie – Piotr Niklas, freelancer
Wyróżnienie – Maciej Nabrdalik, „VII Network”

Kategoria Sport – zdjęcie pojedyncze
1 nagroda – Krzysztof Mystkowski, „Kosycarz Foto Press”
2 nagroda – Grzegorz Momot, „Polska Agencja Prasowa PAP”
3 nagroda – Radosław Pietruszka, „Polska Agencja Prasowa PAP”
Wyróżnienie – Adam Warżawa, „Polska Agencja Prasowa PAP”

Kategoria Sport – fotoreportaż
1 nagroda – Ireneusz Dorożański, „Edytor.net”
2 nagroda – Mariusz Forecki, „TamTam”
3 nagroda – Grzegorz Press, „TOPRESS”

Kategoria Wydarzenia – zdjęcie pojedyncze
1 nagroda – Piotr Król, „Forum”
2 nagroda – Maksymilian Rigamonti, freelancer
3 nagroda – Jakub Szymczuk, „Gość Niedzielny”
Wyróżnienie – Łukasz Ostalski, „Reporter”
Wyróżnienie – Radosław Pietruszka, „Polska Agencja Prasowa PAP”

Kategoria Wydarzenia – fotoreportaż
1 nagroda – Krzysztof Łokaj, „Fotorzepa”
2 nagroda – Paweł Supernak, „Polska Agencja Prasowa PAP”
3 nagroda – Jacek Waszkiewicz, Reporter
Wyróżnienie – Bartłomiej Kudowicz, „Forum”
Wyróżnienie – Piotr Andrews, „Thomson Reuters”

Kategoria Fotokast
Nagroda – Bartłomiej Busz, freelancer
Wyróżnienia – Tomasz Pulsakowski, freelancer
Wyróżnienia – Piotr Małecki, „Napo Images”

Źródło: www.bzwbkpressfoto.pl