EOS 100D jest najmniejszą i najlżejszą lustrzanką cyfrową APS-C w swojej klasiei, na tyle poręczną, że można ją wszędzie zabrać, aby robić zdjęcia doskonałej jakości. Niezwykle lekki i zwarty korpus o wymiarach zaledwie 116,8 x 90,7 x 69,4 mm i wadze 407g zawiera również jasny wizjer optyczny — oferując użytkownikom pełne możliwości lustrzanki cyfrowej w kompaktowej formie. EOS 100D jest też wyposażony w duży, pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7,7 cm (3”), który ułatwia regulowanie ustawień oraz ocenę zrobionych zdjęć.

Sercem aparatu EOS 100D jest nowa matryca 18 MP APS-C Hybrid CMOS AF II, która w połączeniu z procesorem obrazu DIGIC 5 zapewnia doskonałe rezultaty w niemal każdej sytuacji. Matryca wykorzystuje piksele detekcji fazy rozłożone na 80 proc. powierzchni kadru, co zwiększa szybkość automatycznego ustawiania i śledzenia ostrości w trybie podglądu na żywo lub podczas kręcenia filmów Full HD.

EOS 100D może fotografować do 4 klatek na sekundę i pozwala początkującym fotografom robić zdjęcia wysokiej jakości, niezależenie od tego czy chodzi o cenne chwile w towarzystwie rodziny i przyjaciół, czy też o szybką akcję podczas wakacji.

EOS 100D – kluczowe cechy:

* Matryca Hybrid CMOS AF II o rozdzielczości 18,0 megapikseli
* Kompaktowa, przenośna konstrukcja
* Proste fotografowanie w trybie automatycznym z inteligentnym rozpoznawaniem sceny
* Optyczny wizjer i duży ekran dotykowy
* Filmy Full HD z systemem Hybrid CMOS AF II
* Filtry kreatywne i tryb dodatkowego zdjęcia z efektem
* Wbudowany przewodnik po funkcjach
* System obiektywów i akcesoriów EOS

Zarówno EOS 700D, jak i EOS 100D oferują łatwe w użyciu tryby fotografowania i filtry kreatywne, które pozwalają początkującym fotografom zacząć od predefiniowanych ustawień, a następnie eksplorować granice kreatywności w miarę rosnącej pewności siebie. Automatyczny tryb inteligentny wykrywa typ fotografowanej sceny i wybiera najlepszą kombinację ustawień, aby użytkownik mógł skupić się na obrazie. Oba nowe aparaty oferują też szereg specjalnych trybów tematycznych, a w modelu EOS 100D dostępne są trzy nowe tryby — dzieci, żywność i światło świecy — które gwarantują najwyższą jakość i szczegółowość zdjęć w różnych codziennych sytuacjach.

Filtry kreatywne firmy Canon, w tym efekt rybiego oka i miniatury, można teraz zastosować przed zrobieniem zdjęcia dzięki nowemu trybowi podglądu na żywo. Jest to doskonały sposób na wybranie najlepszego efektu w danej sytuacji. Fotografowie mogą też nauczyć się regulować obraz w ulepszonym automatycznym trybie kreatywnym, a za pomocą nowego trybu dodatkowego zdjęcia z efektem w modelu EOS 100D można zrobić dwa zdjęcia jednocześnie — jedno standardowe, a drugie z kreatywnym filtrem.

Nagrywanie wideo w trybie EOS Movies
Aspirujący fotografowie mogą również skorzystać z  trybu EOS Movies do kręcenia filmów w wysokiej rozdzielczości Full HD (1920x1080p). System Hybrid AF IIi zawsze ustawia ostrość na bohaterach filmu, nieustannie śledząc filmowane osoby. Ponadto tryb Video Snapshot ułatwia nagrywanie i edycję krótkich wideoklipów z ekscytujących zdarzeń, takich jak wycieczki i śluby.

Źródło: Informacja prasowa