Canon zaprezentował wraz z obiektywami aparat EOS 650D – nową, łatwą w użyciu cyfrową lustrzankę (DSLR), która zapewnia wysoką jakość obrazu i łatwą obsługę przy użyciu dotykowego ekranu, co gwarantuje zrobienie pięknych zdjęć i filmów Full HD. Idealny dla początkujących fotografów EOS 650D łączy inteligentne, automatyczne tryby z szeregiem zaawansowanych ustawień. Dzięki temu możliwości lustrzanki wzrastają wraz z umiejętnościami fotografa.
EOS 650D jest pierwszym w historii aparatem z serii EOS, który posiada podwójny system AF, co zapewnia zarówno wyjątkową ostrość zdjęć, jak i ciągły, śledzący autofokus podczas filmowania. Sercem aparatu jest hybrydowa 18-megapikselowa matryca CMOS i mocny procesor DIGIC 5. Umożliwia to wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości z szybkością 5 klatek na sekundę. Obrotowy i dotykowy (pojemnościowy) wyświetlacz ułatwia obsługę, gwarantując szybki dostęp do ustawień i scen.

Znakomita jakość w każdych warunkach

EOS 650D to wydajność i doskonała jakość obrazu. Jego nowo zaprojektowana 18-megapikselowa hybrydowa matryca CMOS APS-C zapewnia wyjątkowo dokładną rozdzielczość, co daje bogate w kolory i szczegóły zdjęcia w rozmiarze plakatu. Ponadto idealnie nadaje się do fotografowania w słabym świetle bez lampy błyskowej. Aparat posiada natywną czułość w zakresie od 100 do 12.800 ISO, dzięki której można wykonywać naturalnie wyglądające zdjęcia z minimalnym szumem. Rozszerzenie do 25.600 ISO pozwala na pracę przy ekstremalnie słabym oświetleniu.
EOS 650D jest pierwszym aparatem dla początkujących fotografów, który wykorzystuje procesor Canon DIGIC 5, cechujący się szybkim czasem reakcji oraz zaawansowanym odtwarzaniem kolorów. 14-bitowa obróbka obrazu DIGIC 5 zapewnia piękne i subtelne przejścia pomiędzy barwami, na przykład na wieczornym niebie, a jego duża moc sprzyja fotografowaniu szybkiego ruchu – dynamicznej gry w piłkę nożną lub innych sportów.
Nowy, podwójny system AF daje ostre ujęcia wszystkich obiektów, zarówno podczas robienia zdjęć, jak i filmowania. Ulepszony AF z 9 krzyżowymi punktami to wyjątkowa skuteczność i precyzja podczas fotografowania sportu i dzikiej przyrody. Ponadto hybrydowy system AF zapewnia ciągłe ustawienie ostrości w czasie nagrywania wideo i fotografowania w trybie Live View .

Łatwość sterowania z użyciem dotykowego i obrotowego ekranu

Zrobienie perfekcyjnych zdjęć jeszcze nigdy nie było tak łatwe jak przy użyciu nowego dotykowego i obrotowego ekranu 7.7cm (3.0”) Clear View LCD II. Pojemnościowa technologia ekranu to szybka reakcja oraz sterowanie gestami, co jest równoznaczne z łatwym dostępem do różnych trybów fotografowania, zmiany ustawień czy użycia go jako spustu migawki.

Dotykowy ekran to nowy wymiar fotografowania w Live View. Można wybrać punkty AF, śledzić twarze i obiekty, i precyzyjnie ustawić parametry obrazu poprzez ekran Quick Control. Nawigacja jest szybka i intuicyjna. W trybie odtwarzania gest rozsunięcia palców to zoom i świetny sposób na sprawdzenie szczegółów zdjęcia.
EOS Movie: Udoskonalony AF
EOS 650D ułatwi filmowanie Full HD (1920x1080p). Dzięki hybrydowemu AF, użytkownik może się skupić wyłącznie na filmowanej historii, podczas gdy aparat utrzymuje obiekt w ostrości. Nowe obiektywy EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM i EF 40mm f/2.8 STM doskonale sprawdzają się podczas filmowania. Użycie cichego silnika krokowego powoduje, że filmy są wolne od zakłóceń jak nigdy dotąd.

Odkrywaj z aparatem EOS
Dwa zupełnie nowe ustawienia zlokalizowane na tarczy trybów pomogą początkującym bez wahania fotografować w trudnych warunkach oświetleniowych. Pierwsze to tryb HDR z kontrolą tylnego oświetlenia, ułatwiający robienie zdjęć z jasnym tłem przez wykonanie trzech ujęć z różną ekspozycją i połączenie ich w jeden obraz HDR, który odznacza się bogactwem szczegółów, zarówno w zaciemnieniu, jak i oświetleniu. Drugie rozwiązanie to tryb „Scena nocna z ręki”. Ułatwia on wykonanie pięknych wieczornych zdjęć bez statywu. Aparat wykonuje szybką serię czterech różnych zdjęć i łączy je w jedno, pełne detali.
Kolejne tryby fotografowania to kolejne możliwości. Basic+ rozszerza automatyczny program. Można użyć gotowych ustawień, aby w jednej chwili całkowicie zmienić atmosferę zdjęcia. Zestaw kreatywnych filtrów może być teraz dodany do obrazów przy pomocy dotykowego ekranu. Z kolei nowe filtry „Art Bold Effect” i „Water Painting Effect” dostarczają więcej narzędzi do kreatywnej edycji fotografii. Wystarczy po prostu wycelować i zrobić zdjęcie. Dodatkowo tryb „Inteligentna scena Auto” analizuje zawartość kadru i automatycznie dobiera najlepsze ustawienie.

System EOS – bez żadnych ograniczeń
EOS 650D jest częścią systemu EOS, co oznacza, że jest kompatybilny z wszystkimi obiektywami i większością akcesoriów. Ponad 60 obiektywów serii EF pokrywa wszystkie zakresy ogniskowych, od szerokiego kąta i makro, do super telefoto, a niezliczone akcesoria to narzędzia, które sprostają każdemu wyzwaniu.

EOS 650D – kluczowe cechy
• Hybrydowa matryca CMOS 18MP APS-C
• Filmy Full-HD z ręcznymi ustawieniami i ciągłym AF
• Zdjęcia seryjne z prędkością 5 kl./s
• Obrotowy i dotykowy ekran LCDII Clear View Touch
• ISO 100-12,800 z rozszerzeniem do ISO 25,600
• 9-punktowy AF
• Wbudowane sterowanie lampą błyskową

Źródło:

Informacja prasowa