EOS 700D to jeden z dwóch nowych, zaprezentowanych przez Canon , aparatów   z konsumenckiej linii lustrzanek cyfrowych (DSLR) klasy podstawowej.

EOS 700D to najbardziej zaawansowany konsumencki model EOS, oferujący fotografowanie z szybkością 5 klatek na sekundę, 9-punktowy autofokus krzyżowy oraz odchylany ekran dotykowy Clear View II LCD. Jest to idealna propozycja dla każdego, kto chce rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. EOS 100D, najmniejsza i najlżejsza lustrzanka cyfrowa z matrycą APS-C, jaką kiedykolwiek skonstruowanoi, oferuje szereg prostych ustawień oraz wbudowany przewodnik po funkcjach, szczególnie przydatny dla użytkowników stawiających pierwsze kroki w świecie fotografii. Nowy obiektyw EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS to doskonały standardowy zoom do obu nowych aparatów EOS, który łączy zaawansowane technologie optycznej stabilizacji obrazu oraz silnika krokowego (STM), aby zminimalizować rozmycie obrazu i zapewnić płynne, niemal bezgłośne ustawianie ostrości podczas filmowania.

EOS 700D – droga do większej kreatywności

EOS 700D posiada matrycę 18 MP APS-C Hybrid CMOS zaprojektowaną i wyprodukowaną przez firmę Canon oraz procesor obrazu DIGIC 5, który zapewnia niedościgniony poziom rozdzielczości, tworząc obrazy bogate w szczegóły i barwy. EOS 700D, który pozwala robić nawet 5 zdjęć na sekundę, nadaje się idealnie do fotografowania szerokiej gamy scen, od szybkiej akcji do panoramy miasta lub portretów przyjaciół. Ponadto zakres czułości 100-12800 ISO umożliwia rejestrowanie bardzo szczegółowego obrazu nawet podczas fotografowania w słabym świetle.

Zaawansowany system autofokusa w aparacie EOS 700D składa się z 9 punktów typu krzyżowego rozłożonych na całej klatce. Zapewnia to większą szybkość i dokładność ostrzenia, pozwalając fotografom utrzymać ostrość wybranych obiektów nawet podczas przemieszczania się. Opcja ręcznego wybierania i regulowania punktów ostrzenia oraz pełny tryb automatyczny oferują aspirującym fotografom łatwość w odkrywaniu różnych sposobów kompozycji w miarę zwiększającej się pewności siebie.

EOS 700D jest wyposażony w nowe, uproszczone, 360-stopniowe pokrętło trybów, które zapewnia łatwy i szybki dostęp do różnych trybów fotografowania. Odchylany ekran dotykowy Clear View LCD II o przekątnej 7,7 cm (3”) ułatwia regulowanie ustawień i kadrowanie, a także robienie i przeglądanie zdjęć z różnych kątów. Ponadto nowa zewnętrzna powłoka, zaadaptowana z modeli Canon EOS klasy średniej, jest solidniejsza i bardziej wytrzymała.


EOS 700D – kluczowe cechy:

* Matryca Hybrid CMOS AF o rozdzielczości 18 megapikseli
* Kreatywne filmy Full-HD z systemem Hybrid CMOS AF
* Odchylany ekran dotykowy Clear View LCD II
* Tryb automatyczny z inteligentnym rozpoznawaniem sceny
* Czułość ISO 100-12800, rozszerzalna do ISO 25600
* 5 klatek na sekundę, 9-punktowy autofokus
* Wybór kreatywnych filtrów
* System obiektywów i akcesoriów EOS

Źródło: Informacja prasowa