W minionym  tygodniu Pentax  ogłosił wprowadzenie limitowanej edycji  zestawu  645D Pentax,  o którym możecie przeczytać w naszym poprzednim artykule. Pisaliśmy również o Firmie Nikon, która  wprowadziła do oferty nowy obiektyw formatu DX, AF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2,8G .
Jednak to nie koniec nowości. Canon zaprezentował, przeznaczony na rynek japoński model  IXY 32S, który jest  nowszą  wersją  modelu IXY 31S, w Europie znany jako IXUS 310 HS. Zastosowano w nim ciekawą technologię mianowicie  „Touch Shutter”, dzięki której możemy wyzwalać migawkę poprzez dotknięcie ekranu LCD.  Ciekawe jest to, że migawka wyzwalana jest dopiero w momencie , w którym palec przestanie dotykać ekranu, co pozwala nam na większą kontrolę.

Kodak wprowadził nowe aparaty kompaktowe  EasyShare. Model C1505 oraz C1550.

EasyShare  C1505 to mały i łatwy w obsłudze aparat. Jego parametry to: brak zoomu, stałoogniskowy obiektyw 38 mm, światło  f/4.5, 12-megapikselow matryca oraz ekran LCD.

C1550 jest bardziej zaawansowany. Posiada 5-krotny zoom, 16-megapikselową matrycę, szerokokątny obiektyw, złącze USB, 3 calowy wyświetlacz LCD.


Firma Olympus wprowadziła na rynek japoński aparat kompaktowy Tough TG-615  wytrzymały na wodę, wstrząsy i mróz. Posiada 14,0-megapikselową matrycę CCD,  szerokokątny obiektyw  28 mm, 5-krotny zoom optyczny, 3,0-calowy monitor LCD oraz możliwość nagrywania video.

Leica poinformowała, że od sierpnia tego roku wprowadzi trzy adaptery do systemu Leica S2:

Leica S-Adapter V dla obiektywów Hasselblad V,
Leica S-Adapter P67 dla obiektywów Pentax 67,
Leica S-Adapter M645 dla obiektywów Mamiya 645.

Źródło:

www.dpreview.com
www.photographyblog.com
Kodak

Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj instrukcje w nim zawarte, aby potwierdzić subskrypcję.