W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność zapoznania się z Albumem Skarby Ekwadoru i Galápagos autorstwa Sylwestra Zacheja oraz Krzysztofa Łabanowskiego.
Album fotograficzny Skarby Ekwadoru i Galápagos to jedna z dwóch części projektu Skarby Ekwadoru, na który składa się również wystawa fotograficzna ¡Ecuador, mi amor!
Celem projektu jest pobudzenie chęci zobaczenia Ekwadoru wśród Polaków i nie tylko, wybierających się na wakacje.

Jest to niezwykły album, który przenosi nas do świata odległej nam przyrody i miejsc. Szereg barwnych zdjęć ukazuje nam magię natury i stworzeń w niej żyjących. Doskonale technicznie zdjęcia w swym dużym formacie pozostawiają w umyśle czytelników niezapomniane wrażenia, oddając niezwykły klimat tamtych miejsc. Przed naszymi oczami pojawia się świat, którego nie dotknęła „ręka” cywilizacji. Zdjęcia pokazują jak wielką pasją autorów jest fotografia dzikiej przyrody. Przyrody, którą za wszelką cenę musimy szanować i zachować dla przyszłych pokoleń.

Album liczy 136 stron. Został wydany w twardej oprawie na bardzo dobrej jakości papierze.
W ciszy i spokoju ogląda się go przyjemnie, przenosząc się już od pierwszej strony w świat wyjątkowych krajobrazów oraz przepięknej flory i fauny.
Podzielony jest na 3 części przedstawiające: Quito i okolice, Galápagos oraz Dżunglę. Każda z tych części zaczyna się krótkim słowem wstępu o danym rejonie. Wspólnym elementem tych trzech części jest otaczająca przyroda. Dodatkową atrakcją są trójjęzyczne podpisy zdjęć po polsku, angielsku i hiszpańsku. Na wstępie do albumu czytamy też krótką wypowiedź wielkiego polskiego podróżnika Arkadego Fiedlera.

Największe wrażenia  zrobiły na nas zdjęcia niezwykłych kolibrów, kolorowych krabów, a także współczesnych „smoków” legwanów z wysp Galapagos.

Album kryje w sobie mnóstwo bardzo pięknych i bardzo dobrych zdjęć. Chętnie się do niego wraca, odkrywając zawsze coś nowego.

Po obejrzeniu albumu z pewnością zapragniecie odwiedzić Ekwador i Galapagos.

Więcej o projekcie oraz autorach albumu dowiecie się na stronie: www.skarbyekwadoru.pl

W związku z wydaniem albumu przygotowaliśmy dla Was konkurs, który wystartuje już wkrótce.

Śledźcie nas uważnie!