Face off – fotografie Anny Bodnar

Wernisaż: 27.04.2011 | Godzina: 18: 00 | Bilety: wstęp wolny

Miejsce: Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław, www.firlej.wroc.pl

Ekspozycja czynna będzie do 22 maja 2011 roku.

Anna Bodnar – z wykształcenia filolog oraz grafik komputerowy. Obecnie również współwłaścicielka agencji reklamowej. Od marca 2008 jest członkiem ZPAF, a od stycznia 2011 roku członkiem Royal Photographic Society. Ma na swoim koncie liczne wystawy, publikacje w Polsce i za granicą. W 2010 roku zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie „Digital Camera Photographer of the Year w kategorii „Portret”, oraz drugą nagrodę w konkursie „Digital Photographer of the Year w kategorii „Fotografia kreatywna”.

O sobie: „Odkąd pamiętam interesuje mnie sztuka wizualna, gdyż często przekazuje więcej niż słowa. Źródłem inspiracji jest dla mnie otaczająca mnie rzeczywistość, muzyka jak również literatura piękna. W swojej twórczości posługuję się fotografią oraz różnymi programami do obróbki grafiki. Fotografia bardzo często jest dla mnie materiałem wyjściowym i wykorzystuję ją do kreowania własnej rzeczywistości. W swoich pracach staram się uchwycić nieuchwytne oraz stworzyć obraz, który nie będzie emocjonalnie obojętny odbiorcy.”

Strona internetowa: www.annabodnar.eu

O fotografiach Anny Bodnar pisze Kamila Dworniczak (Galeria Prospero, Lublin):

Ciało kobiety – niemal namacalne, erotyczne, ukazane z wnikliwą czułością i ostrością spojrzenia. Wymykające się fizycznym i społecznym ograniczeniom. Wychodzące z utartych ról. Niejednokrotnie storturowane, odrzucone, w dekonstrukcji. Zawsze surowe i autentyczne.

Autoportret – introspekcja, ciągłe poszukiwanie tożsamości i prawdy. Wysnute z wnętrza emocje. Przestrzeń nieustannej metamorfozy. Bunt wobec śmierci – oswajanie nieuchronnego.

Opowieść – istnienie w świecie bez-czasu, na pograniczu snu i wolnej gry imaginacji. Efemeryczne zdarzenie zawieszone między niepokojącym „przed” i niejasnym „po”. Druga strona lustra.

Te trzy elementy budują obraz prawdziwie fascynujący, wielowymiarowy, którego artystycznym tworzywem jest kobiece ciało, obliczem – psychika artysty, a scenerią – nieskończona przestrzeń wyobraźni. […]

Patronami medialnymi wystawy są: ŚwiatObrazu.pl, Artinfo.pl, Plfoto.com, Obiektywni.pl, OnePhoto.net, fotomargines.pl, Snap Me, fotograficzno.pl, Punkt Informacji Kulturalnej – PIK, tuWroclaw.com, Matyldaproject.com oraz Don’t Panic Wroclaw. Sponsorem zaś jest Pracownia Fotografii Cyfrowej Henryk Ostrowski.