Firma Delta wyłączny dystrybutor produktów marki Samyang w Europie, prezentuje finalną wersję długo oczekiwanego obiektywu Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC. Wraz z nowym obiektywem wprowadzona zostaje także nowa stylistyka, której charakterystycznym akcentem jest metaliczny pierścień w kolorze czerwonym.

Premiera koncepcyjnej wersji obiektywu Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC odbyła się podczas targów Photokina 2010 w Kolonii. Od tego czasu prowadzone były wzmożone prace nad udoskonaleniem jego właściwości optycznych
i dopracowaniem stylistyki. Owocem tych prac jest zaprezentowana dzisiaj finalna wersja obiektywu, w której zgodnie z sugestiami użytkowników dodano m. in. skalę głębi ostrości oraz zmniejszono jego wymiary.

Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC to skomplikowany optycznie obiektyw szerokokątny o ogniskowej 35 mm i świetle f/1.4. Zaprojektowany został do współpracy z lustrzankami pełnoklatkowymi, ale może być także z powodzeniem wykorzystywany z aparatami z matrycą formatu APS-C/DX i Cztery Trzecie. W jego konstrukcji optycznej wykorzystano dwie soczewki wykonane ze szkła o wysokim współczynniku refrakcji, ograniczając w ten sposób wagę
i wymiary. Zastosowano ponadto jedną soczewkę asferyczną w układzie optycznym, która zapobiega powstawaniu poprzecznej aberracji chromatycznej. Dzięki użyciu wysokiej jakości wielowarstwowych powłok antyrefleksyjnych, obiektyw charakteryzuje się wyjątkowo wysokim kontrastem i wiernym odwzorowaniem barw. W obiektywie Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC zastosowany został system soczewek szybujących, pozwalający zachować wysoką jakość obrazu na minimalnej odległości ostrzenia.

Obiektyw dostępny będzie z mocowaniem: Canon, Cztery-trzecie, Nikon, Pentax, Samsung NX oraz Sony Alfa.
Sugerowana cena detaliczna w wersji bez mikroprocesora to 1500 złotych brutto.

Nowy obiektyw Samyang 35mm 1:1.4 AS UMC będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę, podczas rozpoczynających się targów Focus on Imaging w Birmingham w Wielkiej Brytanii.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska marki Samyang znajdującego się w hali 10 w sektorze Q12!

Źródło: Samyang.pl