FotoGeA.com jest bezpłatnym miesięcznikiem o fotografowaniu i podróżach wydawanym w formacie PDF. Jego pierwszy numer ukazał się rok temu w  maju 2010. Aby otrzymać mailem link, z którego można bezpłatnie pobrać swój egzemplarz miesięcznika FotoGeA.com w formie elektronicznej (plik PDF) wystarczy wypełnić zamieszczony na stronie http://www.fotogea.com formularz  i przycisnąć przycisk “Wyślij”.

Marek Waśkiel redaktor naczelny miesięcznika opowiada: Kiedy ponad rok temu przystąpiliśmy do realizacji pierwszego numeru miesięcznika FotoGeA.com, wiedzieliśmy, że jest to eksperyment. Bezpłatny miesięcznik kolportowany w sieci – nikt z nas nie zdawał sobie sprawy jak przyjmą taki projekt Czytelnicy. Życzliwa reakcja znacznie przerosła nasze oczekiwania! Dziś po roku jego wydawania mamy kilka tysięcy stałych prenumeratorów i ponad 30 tys. unikalnych pobrań miesięcznie grono naszych przyjaciół na Facebooku to ponad 1200 osób. Dostajemy wiele emaili i staramy się przygotowywać kolejne numery zgodnie z zawartymi w nich sugestiami. Staliśmy się też miejscem wielu dziennikarskich i fotograficznych debiutów. Za wszystkie głosy wsparcia i życzenia z okazji pierwszych urodzin serdecznie dziękujemy!

FotoGeA.comFotoGeA.com

W rocznicowym numerze z maja 2011 r. redakcja przygotowała ciekawe opowieści m.in. o Burkina Faso, Madagaskarze (pokonywanym na rowerze!), Syrii, Czarnogórze, Galapagos i Lwowie. Wszystko okraszone wieloma dobrymi i oryginalnymi zdjęciami. Łącznie ten numer ma 113 stron! Jest oczywiście felieton, dział z oceną zdjęć nadesłanych przez czytelników FotoGeA.com i nowościach fotograficznych na rynku. Z rubryki FotoPorady można się dowiedzieć jak przygotować swoje fotograficzne portfolio. Na stronie przygotowanej przez portal dCamera.pl znajdziemy informacje o nadchodzących konkursach fotograficznych.