Wernisaż: 24.05.2011 | Godzina: 18: 00 | Bilety: wstęp wolny

Miejsce: Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław, www.firlej.wroc.pl

Ekspozycja czynna będzie do 24 czerwca 2011 roku.

Czarno – białe fotografie Artura Korzeniowskiego wpisują się w nurt fotografii ulicznej. Przemierzając ulice i podwórka miast, fotograf, w błahych na pozór sytuacjach, odnajduje niezwykłość danej chwili. Interesuje go codzienne życie i zwykli ludzie – ich miny, gesty, pozy. Dostrzega kontrasty i skrajności tam, gdzie inni widzą tylko banał. Sytuacje, w których człowiek zderza się z przestrzenią miejską, architekturą i wszechobecnymi reklamami, na jego fotografiach nabierają nowych znaczeń. Bliska jest mu estetyka ”decydującego momentu”. Otaczającą rzeczywistość obserwuje z różnych perspektyw i rejestruje w kadrach jej ulotne momenty. Fotograficzne zapisy Korzeniowskiego ujmują bystrością spojrzenia oraz oryginalnym kadrowaniem. Niekiedy bije z nich samotność, innym razem humor i liryzm. Każde ze zdjęć jest samowystarczalne, stanowi osobną opowieść o ludziach oraz o ich relacjach z otoczeniem.

Artur Korzeniowski, urodzony w 1969 roku w Trzebnicy. Absolwent kierunku „Architektura Wnętrz” w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu. Ukończył również Policealne Studium Fotograficzne Pho-Bos we Wrocławiu. Jest członkiem grupy artystycznej „Formalina”, działającej od 1998 roku, zajmującej się fotografią, grafiką, malarstwem, rzeźbą oraz filmem krótkometrażowym. W swoim dorobku ma wystawy indywidualne i zbiorowe w Polsce oraz nagrody w licznych konkursach fotograficznych.

fot.1 Artur Korzeniowski
fot.1 Artur Korzeniowski
fot.2 Artur Korzeniowski
fot.2 Artur Korzeniowski
fot.3 Artur Korzeniowski
fot.3 Artur Korzeniowski
fot. 4 Artur Korzeniowski
fot. 4 Artur Korzeniowski

Strona internetowa: www.artur.razzy.pl

Patronami medialnymi wystawy są: ŚwiatObrazu.pl, Artinfo.pl, Plfoto.com, Obiektywni.pl, OnePhoto.net, fotomargines.pl, Snap Me, fotograficzno.pl, Punkt Informacji Kulturalnej – PIK, tuWroclaw.com oraz Don’t Panic Wrocław.

[Marta Przetakiewicz, kuratorka wystawy]