Nocą 4 czerwca w synagogach krakowskiego Kazimierza będzie się dużo działo. Sprawdźcie program Nocy Synagog. Warsztaty Sztuki Fotografii zapraszają na wydarzenie towarzyszące: FotoNoc. Formułę już znacie: ruszamy na spacer po synagogach z aparatami w dłoniach i robimy dużo zdjęć ze wsparciem wykładowców WSF. Będzie to okazja do spróbowania fotografii nocnej: zaczynamy po godz. 21. Przygotujemy dla Was dodatkowe atrakcje – szczegóły już wkrótce na Facebooku, blogu i w newsletterze!

Start: 4 czerwca, godz. 21.00
Udział w FotoNocy jest bezpłatny, jednakże wymagany jest zapis. W tym celu wejdźcie na stronę: http://sztukafotografii.org/?a=kurs&idkurs=9
i tam wypełnijcie formularz rejestracyjny.

Fotospacery to świetna okazja do poznania fotografów i fotografek, wymienienia się radami, doświadczeniem.

Dodatkową atrakcją będzie Zorganizowany FlashMob. Szczegóły dowiecie się już wkrótce.  Poniżej idea flashmoba.

Jak mówi definicja wikipedii Flash mob to  „ określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków.”

Ideą organizowania Flash moba jest dobra zabawa, niejednokrotnie wynikająca z wspólnych zainteresowań. Jest to zazwyczaj spontaniczna akcja, która zbiera w jednym miejscu grupę ludzi, chcących  wspólnie zrobić coś szalonego, zaskakując przy tym przypadkowych widzów. Jest to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, dobrą okazją do nawiązania nowych znajomości. Można zrobić coś ciekawego zachowując przy okazji anonimowość.

Pomysł organizowania błyskawicznego tłumu narodził się w Nowym Jorku – pierwszą akcję tego typu zaplanowała na początku 2003 roku osoba lub organizacja określająca się jako Mob project. Zabawa polegała na zgromadzeniu się w sklepie Macy’s i dopytywaniu sprzedawców o “dywanik miłości dla komuny”. Kolejne akcje polegały na oddawaniu pokłonów ogromnej figurce pluszowego dinozaura ustawionej w jednym ze sklepów z zabawkami na Times Square, klaskaniu wewnątrz ekskluzywnego hotelu albo obserwacji fikcyjnego przedstawienia. Uczestniczyły w niej setki osób. Pomysł na flash mob szybko rozpowszechnił się także w innych miejscach świata, również w Polsce. W pierwszą rocznicę powstania ruchu flash mob odbył się tak zwany Drugi Globalny Flash Mob, którego scenariusz nawiązywał do nowojorskiego “dywanika miłości dla komuny”

Flashmoby jakie do tej pory znaliśmy, polegały głownie na wspólnym tańczeniu, zamieraniu ruchu czy śpiewaniu.

My chcemy zrobić coś innego. Coś co będzie widoczne z kosmosu.

W tym celu potrzebne nam będą osoby, które wezmą udział w tym wydarzeniu, a także powiadomią o nim znajomych, przyjaciół, bliskich. Szukamy ludzi z pasją, chcących się dobrze bawić oraz nie bojących się wyzwań. Flashmob, w którym główną rolę będzie grało światło z fleszy z naszych aparatów.

WAŻNE!
Pamiętajcie, zabierzcie ze sobą aparaty z lampami błyskowymi oraz jeśli posiadacie, osobne lampy błyskowe, czy też telefony.

Szczegóły już wkrótce