Firma Foxfoto, dystrybutor produktów marki Contour,  poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej kamery Contour Plus.

Profesjonalne filmowanie
Profesjonalne filmowanie wymaga odpowiednich narzędzi i adekwatnej technologii. Zaprojektowana jako pierwsza kamera sportowa dla prawdziwych filmowców, Contour+ spełnia oba wymogi dla wymagających z rozszerzonymi możliwościami i dodatkowymi funkcjami. Wyposażony w najbardziej zaawansowane technologicznie elementy ze wszystkich kamer tego typu, Contour+ stworzono nie tylko z myślą o uchwyceniu akcji, ale również głebi, ostrości oraz przejrzystości. Rezultatem jest intensywny i bogaty film z jednej kamery wyposażonej we wszystkie narzędzia potrzebne do jego stworzenia.
Pole widzenia
Rewelacyjna jakość obrazu oraz szeroki kąt widzenia czynią Contour+ idealnym narzędziem do nagrywania filmów akcji. Udało się to osiągnąć dzięki wiodącej na rynku technologii użytej do stworzenia obiektywu składającego się z sześciu szklanych elementów, elektroniki wraz z 5Mpx matrycą oraz nie mniej ważnego oprogramowania kamery automatycznie dobierającego balans bieli i parametry ekspozycji w zależności od warunków, nowością wśród kamer sportowych jest możliwość ręcznego konfigurowania balansu bieli jak i parametrów ekspozycji.  Kamera Contour+ rozszerza perspektywę dzięki super szerokokątnemu obiektywowi o świetle F/2,8 o specjalnej konstrukcji minimalizującej beczkowatość, winietowanie oraz utratę ostrości na brzegach obrazu.
Akcja na żywo
Contour+ pozwala na podgląd kręconego materiału na żywo dzięki wbudowanemu wyjściu HDMI i zewnętrznemu transmiterowi. Ta nowa funkcjonalność pozwala na wyświetlanie obrazu bezpośrednio z kamery w trakcie nagrywania na urządzeniu zewnętrznym. Żadna inna kamera sportowa nie ma takiej funkcji, nie jest to mały wbudowany wyświetlacz LCD, na którym obraz jest mało widoczny, a często ze względu na możliwości mocowań kamer sportowych w trudno dostępnych miejsca po prostu zasłonięty. Ta nowa funkcja daje nowe nieograniczone możliwości zastosowania kamer, jako podgląd na żywo w modelach zdalnie sterowanych, w trakcie gier terenowych, podgląd filmów kręconych z ciekawej perspektywy np. w samochodach itp.
Łączność
Dla wszystkich nowoczesnych urządzeń łączność jest kluczem, stworzyliśmy więc Contour+ z myślą o możliwościach podłączania kamery z innymi urządzeniami. Pierwszy sposób to Bluetooth, który dostarcza operatorowi bezprzewodowy podgląd obrazu widzianego z kamery, pozwala na sprawdzenie kąta i obszaru widzenia na ekranie telefonu przed rozpoczęciem nagrywania. Kamera łączy się również przez port HDMI, pozwalając na bezpośrednie odtwarzanie filmów z karty microSD na laptopie albo telewizorze.
Czysty dźwięk
Obraz to tylko jedna część opowieści, dlatego wyposażyliśmy kamerę Contour+ w zewnętrznego gniazdo mikrofonowe jack 2,5mm.
GPS.
Lokalizacja jest kluczowym elementem każdej opowieści, dlatego Contour+ wyposażony jest w odbiornik GPS, pozwala on na zapis trasy, prędkości oraz wysokości w trakcie kręcenia filmów.
Wytrzymałość
Aluminiowa obudowa Contour+ jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne deszcz, śnieg, błoto. Jeśli potrzebujesz zanurkować z kamerą dostępna osobno jest specjalna obudowa podwodna, w której można zanurzyć bez obaw kamerę na głębokość 60 metrów. Kamera wraz ze swoją wytrzymałą obudową odporna jest też na uderzenia nie musisz się martwić, iż jej precyzyjna elektronika ulegnie uszkodzeniu w trakcie wstrząsów czy upadku.
Mocowania
Uzyskanie odpowiedniego kadru jest kluczem dobrego filmu. Contour+ ułatwia to dzięki swojemu kształtowi oraz wielu mocowaniom. Łatwe i solidne trzymanie zapewnia znany z poprzednich modeli system TRailTM.
Specyfikacja techniczna
Tryb Video Rozdzielczość Ilość klatek na sekundę
FULL HD – 1080p 1920 x 1080 pixeli 30 fps
TALL HD – 960p 1280 x 960 pixeli 30 fps
ACION HD – 720p 1280 x 720 pixeli 60 fps
HALF HD – 720p 1280 x 720 pixeli 30 fps
ZDJĘCIA 5MPixeli 2592 x 1944 pixeli zdjęcie co 3, 5, 10, 30, 60 s
OPIS TRYBÓW NAGRYWANIA:
FULL HD – najlepsza jakość obrazu, kąt widzenia 125o
TALL HD – świetnie sprawdzający się tam gdzie chcemy uzyskać „wyższy” obraz (4:3), a nie zależy nam bardzo na jego szerokości, kąt widzenia 170o
ACTION HD – czasami od rozdzielczości ważniejsza jest ilość klatek na sekundę. Ten tryb jest idealny dla tych, którzy chcą nagrywać skoki, skomplikowane ewolucje i odtwarzać je w zwolnionym tempie, dzięki 60 klatkom na sekundę odtwarzany film będzie płynniejszy. Kąt widzenia 170o
ORGINAL HD – idealne dla tych, którzy swoje wyczyny publikują tylko w sieci, nie potrzebują najwyższej rozdzielczości a ten tryb pozwala na oszczędne gospodarowanie miejscem na karcie i znacznie wydłuża czas pracy baterii. Kąt widzenia 170o
ZDJĘCIA – tryb fotorelacji. Kamera wykonuje zdjęcia (2592×1944) w określonym interwale czasowym.
Obraz:
Matryca 5 megapixeli
Kodek H.264
pliki .mov
konfigurowany balans bieli
port HDMI odtwarzanie obrazu w full HD
Dźwięk:
Wbudowany mikrofon
wejście na zewnętrzny mikrofon mono
AAC Audio Compression
Optyka:
Obiektyw szerokokątny
170o 960p, 720p, zdjęcia
125o 1080p
Obiektyw można obracać od -900 do 1800
GPS:
Wbudowany odbiornik GPS
Oprogramowanie AssistNowTM (szybsze pozycjonowanie w nowej lokalizacji)
BlueTooth
BlueTooth v2.1
EDR (Enhanced Data Rate)
Pamięć:
Karty MicroSD
Pojemność do 32GB (w zestawie karta 2GB)
Średnie czasy nagrywania:
HD>>30min/GB
Oprogramowanie:
StoryTeller kompatybilny z:
Mac (10.5 10.6)
Windows (XP, Vista, 7)
Filmy przegrywane przez port USB 2.0
Baterie i zasilanie:
Wymienny akumulator Li-Io
Czas nagrywania ok 2-2,5 godzin
Ładowanie przez port USB bezpośrednio w kamerze, lub
przez ładowarki Contour sprzedawane oddzielnie
Obudowa:
Odporna na warunki atmosferyczne obudowa aluminiowa
System mocowań TRailTM
Tylna klapka z przejściami na port HDMI i USB
Sugerowana cena detaliczna kamery Contour Plus to 2499zł brutto.