George Tice urodził się w 1938 roku w Newark, w stanie New Jersey. Zaczął fotografować już w wieku 14 lat zapisując się do koła fotografów. Dwa lata później porzucił szkołę i zaczął pracę jako asystent w ciemni w studiu fotografii portretowej nabywając wiedzę i szkoląc swoje umiejętności. Po roku czasu zaczął pracę jako fotograf w U.S.Navy. Przez następne lata zajmował się fotografią portretową.  W 1959 r. jego zdjęcia docenia Edward Steichen dyrektor w Museum of Modern Art w Nowym Jorku proponując mu udział w jednej  z wystaw. Fakt ten otworzył mu wiele drzwi i dał możliwość realizowania swoich własnych projektów.

Tice zaczął fotografować amerykańskie krajobrazy i prowincje, próbując uchwycić „duszę” tych miejsc. Przez całe życie pozostał przy tej tematyce. Jego najbardziej znany cykl zdjęć przedstawia życie i kulturę społeczności Amiszów, który powstał w stanie Pennsylvania. Na jego zdjęciach pojawiają się również architektoniczne i przemysłowe  motywy.  W międzyczasie cały czas pracuje w ciemni .

George Tice znany jest z doskonałych technicznie czarno-białych odbitek oraz wielkoformatowych fotografii. Ceniony za artystyczne wizje, skrupulatną technikę oraz wyważoną kompozycję. Był wielokrotnie nagradzany a jego fotografie pokazywane są w galeriach i muzeach na całym świecie.

Źródło zdjęć:

www.scottnicholsgallery.com
www.gallery270.com