Do połowy lipca br. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie obejrzeć można wystawę Jacka Heroka „Inni, Obcy, Swoi” objętą mecenatem Nikon Polska. Celem projektu jest zwiększenie wrażliwości społecznej na różnorodność kulturową mieszkańców dzisiejszej Warszawy.

Wystawa fotograficzna „Inni, Obcy, Swoi” to zbiór 28 unikalnych fotografii, przybliżających sylwetki uchodźców z Warszawy i okolic. Jacek Herok sportretował osoby pochodzące z różnych kontynentów i kręgów kulturowych, które łączy jedno: przybyły do Polski, uciekając przed prześladowaniami, których doświadczyły w swoim rodzimym kraju.

“Mamy nadzieję, że dzięki wystawie będziemy mogli propagować  postawy szacunku i tolerancji wobec ludzi niezależnie od ich narodowości, rasy, kultury, czy religii. Pragniemy także zwrócić uwagę na fakt, że uchodźcy stanowią integralną część społeczeństwa polskiego.” – mówi Jacek Herok, fotograf.

Wystawa objęta mecenatem Nikon Polska jest organizowana przy współpracy z Fundacją dla Somalii, która wspiera obcokrajowców poprzez świadczenie porad oraz prowadzenie kursów języka polskiego. Fundacja w swoich działaniach promuje idee  tolerancji, równości i dialogu międzykulturowego. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców i budżetu państwa.

Fotografie można oglądać do 15 lipca br. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w okolicy pomnika Kopernika.

Źródło: Informacja prasowa