Klub Firlej we Wrocławiu zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Pawła Piotrowskiego, który odbędzie się 20 marca 2012 roku, o godzinie 18.00.  Wystawa potrwa do 19.04 br.

Paweł Piotrowski urodził się w 1986 roku w Oleśnicy. Jest niezależnym fotografem i projektantem graficznym. W 2011 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu o specjalności Projektowanie Graficzne. Inspiracji szuka w życiu codziennym i tym, co go otacza. Swój pierwszy aparat fotograficzny (nie licząc tego komunijnego) otrzymał od mamy w 2003 roku, przez jakiś czas robił zdjęcia okazyjnie do rodzinnego albumu. Później zainspirowany twórczością między innymi Elliotta Erwitta czy Richarda Kalvara „wyszedł” z aparatem na ulicę. Zdjęcia, zarówno czarno-białe jak i kolorowe, wykonuje głównie na materiałach światłoczułych, czasami sięga po aparat cyfrowy. Zajmuje się głównie fotografią reportażową, dokumentalną, uliczną i portretową. W polu jego zainteresowań znajdują się również: grafika, ilustracja oraz animacja.

Jak sam mówi: „W fotografii kolorowej lubię charakterystykę obrazu otrzymanego ze slajdu, bardzo mocne kontrasty i żywe kolory, ponieważ doskonale obrazują sceny oraz pomagają mi skupić uwagę na tym, co jest najistotniejsze.  Moje czarno-białe fotografie kiedyś przepełnione były akcją oraz anegdotą, dziś są bardziej nastrojowe i stonowane”.
Piotrowski mieszka w małej wiosce – Nowica (w Gminie Dobroszyce), w wolnych chwilach robi zdjęcia do długoterminowego cyklu „Dobre życie”. To seria zapoczątkowana w 2008 roku, obrazuje zmiany, które zachodzą głównie w gminie, ale także w najbliższym otoczeniu fotografa. Paweł interesuje się również sportem oraz jego przejawami w życiu codziennym. Obecnie pracuje nad serią zdjęć o surfingu rzecznym w Monachium pt: „Eisbach surfing”, planuje również pracę nad kolejnymi seriami luźno związanymi ze sportową aktywnością.

Od 2011 roku Paweł Piotrowski jest jednym z członków kolektywu un-posed, skupiającego polskich fotografów streetu z całego świata. Jest laureatem kilku konkursów fotograficznych: Fotografuj.pl (2009, 2011), „Wprost” (2011), Zaprojektował plakat „Dzisiaj Polska” promujący prezydencję Polski w Unii Europejskiej, który został wyróżniony w konkursie organizowanym przez Galerię Plakatu AMS. Jego zdjęcia eksponowane były na wystawie „Street Photography Now” w „Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie”(2011-2012) oraz w Krakowie w „Galerii Pauza” (2012). W lutym 2012 roku jego prace, wraz z innymi fotografiami kolektywu un-posed, prezentowane były na grupowej wystawie w warszawskiej Leica Gallery. W swoim dorobku artystycznym ma on kilka publikacji zarówno w magazynach internetowych, jak i drukowanych.

W ramach wystawy pokazanych zostanie 11 zdjęć czarno-białych i 11 zdjęć kolorowych. Podczas wernisażu wyświetlony zostanie slideshow prezentujący dwie serie fotograficzne: „Dobre życie” i „Eisbach surfing”.

Strona internetowa: www.piotrowskipawel.pl

Klub Firlej

ul. Grabiszyńska 56

Wrocław

www.firlej.wroc.pl

Wstęp wolny

Źródło: Informacja prasowa