Wrocławski Klub Firlej zaprasza na wystawę fotografii Pawła Bajewa, znanego z licznych portali fotograficznych, na których publikuje swoje zdjęcia pod pseudonimem „Kroomen”. Wernisaż rozpocznie się we wtorek, 24 stycznia o godz. 18:00.

Tak o fenomenie jego portretów pisze fotograf – Maks Skrzeczkowski:
„Portrety autorstwa Pawła Bajewa to dużo więcej niż wizerunki fotografowanych osób. To niesamowity świat, do którego autor i modele zapraszają widzów; to kraina, w której nie ma żadnych ograniczeń. W portretach Bajewa ujrzymy nie tylko barwnych bohaterów naszej szarej rzeczywistości, ale także jego samego, odbijającego swe niepowtarzalne piętno w każdym obrazie. Zachęcam do uważnego wchodzenia w ten świat… Kto wie czy nie znajdziemy tam samych siebie”.


Paweł Bajew „Kroomen”, urodzony w 1981 roku w Puławach. Fotografujący samouk. Swoją przygodę z fotografią zaczął w 2007 roku. Na swoim koncie ma kilka wystaw autorskich, między innymi w galerii Obok ZPAF w Warszawie. W marcu 2009 roku projektem „Dziwadła” zajął III miejsce w I edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu. W kwietniu 2009 roku zajął I miejsce w konkursie „Flaga RP w obiektywie” organizowanym przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. W maju 2009 roku fotografie Bajewa ukazały się w limitowanym albumie poświęconym Polskiej fotografii o tematyce aktu „New Polish Nude Photography” wydawnictwo „Negoist”. W maju 2010 laureat sekcji ShowOff „Miesiąca Fotografii w Krakowie”, gdzie pod opieką swojego kuratora Tomka Sikory, zaprezentował cykl „Autoportret”, który został wyeksponowany w Krakowskiej galerii „Pauza”, a następnie w lutym 2011 roku w Polskim Instytucie w Sofii. W marcu 2011 roku zaprezentował swoje prace w postaci projekcji multimedialnej podczas „Ósmego Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Rybniku”. W czerwcu 2011 roku współpracował z reaktywującym się zespołem „Illusion”, dla którego wykonał sesję zdjęciową.
Strona fotografa: www.pawelbajew.com

Podczas wernisażu zaprezentowany zostanie również slideshow. Wystawa czynna będzie do 22.02.2012 roku, następnie odwiedzi kolejne miasta Polski (m.in. Warszawę, Poznań, Gdańsk, Puławy, Lublin, Kock, Jelenią Górę). Sponsorem wystawy jest Urząd Miasta Puławy.

Wernisaż: 24.01.2012| godzina: 18:00 | Wstęp Wolny
Miejsce: Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław, www.firlej.wroc.pl
Termin: 24.01.2012-22.02.2012

Źródło:

Informacja prasowa