Leica Gallery Warszawa ogłasza konkurs fotograficzny:

Leica Street Photo – Moment jest jeden.

Galeria miała zaszczyt gościć wielu cenionych fotografów, miedzy innymi Tomasza Tomaszewskiego, Wojtka Wieteskę, Bogdana Dziworskiego, czy Mikołaja Grynberga. Dziś chcemy dać młodym, zdolnym i bystrym talentom fotograficznym, wyjątkową możliwość pokazania swoich fotografii w prestiżowej galerii. Otwieramy się dla wszystkich, dla których pasją jest fotografowanie, chcemy inspirować do „ćwiczeń z patrzenia” i przygód z aparatem.

Czekamy na fotografie w stylu Street Photo, chwytające unikalne chwile i ulotne momenty zatrzymane bystrym okiem fotografa; nie reżyserowane, operujące  skojarzeniem, zestawieniem, kontrastem i anegdotą, uniwersalne i zaskakujące, a jednocześnie zrozumiałe dla każdego, bez opisów i komentarza.

Gdzie znaleźć inspirację? „Wybitne oko” zobaczycie w humanistycznej fotografii Henri Cartier-Bressona i jego teorii decydującego momentu, albo u Bogdana Dziworskiego na aktualnej wystawie w Leica Gallery – Podchody i inne gry miłosne.

Nagrodą w konkursie jest profesjonalna wystawa fotograficzna z wernisażem, a także  kolekcjonerska, sygnowana odbitka fotografii Bogdana Dziworskiego, ze specjalnej, limitowanej serii przygotowanej dla zwycięzców konkursu 1. Leica Street Photo – Moment jest jeden.

Zdjęcia dodajemy za pomocą serwisu www.leica-camera.pl w terminie od 21 czerwca do 22 lipca 2011 r. i natomiast oglądamy, oceniamy i komentujemy  na portalu społecznościowym Facebook. Spośród wszystkich nadesłanych prac Jury wyłoni do 28 zwycięskich fotografii, które prezentowane będą ponad miesiąc w Leica Gallery.

Skład jury to zacna kapituła fotografów którzy dotychczas wystawiali swe prace w Leica Gallery:

m.in. Bogdan Dziworski, Wojtek Wieteska.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, oceniania i komentowania zdjęć!

Kolekcjonerskie odbitki sygnowane przez autorów, zaprezentowane na wystawie będą do nabycia na www.leicastore.pl.

Więcej informacji i regulamin konkursu na:

http://leica-camera.pl/aktualnosci/wydarzenia/moment-jest-jeden/
www.facebook.com/LeicaCameraPoland

Czas trwania konkursu: 21 czerwca – 22 lipca 2011 r.

Wernisaż: 4 sierpnia 2011 r., godz. 19:00

Wystawa: 5 sierpnia – 5 września 2011 r.

Leica Gallery Warszawa

Centrum Handlowe BlueCity

Warszawa, Aleje Jerozolimskie 179, poziom +1