Rusza druga edycja konkursu na najlepsze zdjęcia, organizowana przez firmę SanDisk. Tym razem jest on skierowany do wszystkich, którym kibicowanie sprawa wielką przyjemność.


Od dzisiaj wszyscy miłośnicy fotografii mogą nadsyłać swoje prace na konkurs pt. „Mistrzowskim okiem kibica” organizowany przez firmę SanDisk. Celem akcji jest wyłonienie najlepszych zdjęć prezentujących zmagania zawodników lub radość kibiców.

Uczestnicy mają za zadanie nadsyłać prace pokazujące różne aspekty emocji sportowych towarzyszących zmaganiom zawodników oraz emocje fanów w 6 kategoriach od portretu aż po zjawiska społeczne. Osobnymi kategoriami będą zdjęcia seryjne oraz obrazy uchwycone telefonem komórkowym.

Chcemy, aby konkurs fotograficzny SanDisk stał się wydarzeniem cyklicznym. Z uwagi na ogromne zainteresowanie ubiegłoroczną edycją na zdjęcia seryjne zdecydowaliśmy się na kolejną odsłonę. Tym razem chcielibyśmy skupić się na emocjach, które towarzyszą zmaganiom sportowym. Święto piłki nożnej, które za klika dni zagości w naszym kraju, jest wspaniałą okazją do uchwycenia wyjątkowych momentów. Oczywiście czekamy również na zdjęcia innych dyscyplin” – powiedział Janusz Klaka – National Account Manager w firmie SanDisk.

Uczestnicy mogą nadsyłać zdjęcia pojedyncze lub serie zdjęć wykonane dowolnym aparatem, w tym również telefonem komórkowym. Fotografie można zamieszczać na stronie konkursowej mistrzowskimokiemkibica.pl od 2 czerwca do 5 sierpnia w ramach jednej z 6 kategorii:

1) portret
2) emocje
3) sport
4) społeczeństwo
5) zdjęcia seryjne
6) mobile

Po zakończeniu pierwszego etapu między 6 a 20 sierpnia jury oceni wszystkie nadesłane prace i zakwalifikuje najlepsze do ścisłego finału. W drugim etapie, pomiędzy 21 sierpnia a 10 września, internauci będą mogli oddawać głosy na swoje ulubione zdjęcia na stronie mistrzowskimokiemkibica.pl. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone na gali 2 października.

Nagrody w konkursie to vouchery zakupowe o wartości 1500 zł za pierwsze miejsce oraz po 500 zł za drugie miejsce w każdej z 6 kategorii. Wszystkie wyróżnione w konkursie prace będą przedstawione szerokiej publiczności jesienią na wystawie w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików na warszawskim Starym Mieście. Zwycięzcy oraz nagrodzeni zostaną także zaproszeni do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych, które poprowadzi fotograf Robert Wolański. Jednocześnie, obok nagród przyznanych przez jury, zostanie przyznana nagroda specjalna ZPAF – rok edukacji w Studium Fotografii ufundowana przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików.

Zaangażowaliśmy się w kolejny projekt firmy SanDisk, bo wspieranie młodych talentów jest dla nas ważne. Konkurs „Mistrzowskim okiem kibica” jest szansą dla miłośników fotografii na pokazania najlepszych prac szerszej publiczności, co nam daje okazję do wyławiania prawdziwych perełek spośród młodych, utalentowanych artystów. Ukoronowaniem konkursu będzie wystawa finałowych prac w Starej Galerii ZPAF” – dodaje Jolanta Rycerska, Prezes Związku Polskich Artystów Fotografików.

Jury w składzie: Janusz Klaka – SanDisk, Jolanta Rycerska – Prezes Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Robert Wolański i Jacek Bonecki – fotografowie, wybierze spośród nadesłanych zdjęć najlepsze prace.  Laureaci konkursu zostaną uhonorowani podczas wernisażu 2 października. Wystawę będzie można oglądać jesienią w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym w Warszawie.

Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie mistrzowskimokiemkibica.pl.