Specjalnie dla Was przyjrzeliśmy się najciekawszym konkursom fotograficznym, które niebawem się kończą. Zachęcamy do udziału, czekają na Was ciekawe nagrody!.

Serwis SwiatObrazu.pl razem z firmą Fujifilm zapraszają do udziału w trzeciej  już edycji konkursu fotograficznego „W ruchu”.  Konkurs ma charakter otwarty. Aby wziąć udział w konkursie  należy zalogować się w serwisie SwiatObrazu.pl, a następnie dodać zdjęcie. Termin zgłaszania prac mija 24 grudnia 2011 roku.

Nagrodami w konkursie są:

I miejsce – Fujifilm FinePix HS20 EXR
II miejsce – Fujifilm XP30
III miejsce – 50 odbitek w formacie 10 x 15 cm

Nagroda publiczności- trzy zestawy filmów szkoleniowych.

Więcej informacji na stronie: www.swiatobrazu.pl

Magazyn DIGITAL FOTO VIDEO razem z firmą Kodak zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym pt.  „Góry latem i zimą”. Konkurs ma charakter otwarty. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się w serwisie oraz dodać zdjęcie do Galerii konkursowej. Termin nadsyłania prac mija 31 grudnia 2011 roku. Na laureatów czeka 7 aparatów cyfrowych Kodak EasyShare M23.

Więcej informacji na stronie: dfv.pl

Serwis fotografuj.pl zaprasza do konkursu fotograficznego pt.  „Szare jest piękne”. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić  zdjęcie poprzez formularz umieszczony na stronie www.fotografuj.pl. Termin zgłaszania prac mija 31 grudnia 2011 roku.

Nagrodami w konkursie są:
I miejsce – Nikon 1 J1 z obiektywem 10-30
II miejsce – Nikon AW100
III miejsce – Nikon SB200

Więcej informacji na stronie: www.fotografuj.pl

Newsweek zaprasza do udziału w X edycji konkursu fotograficznego Newsreportaż.  Aby wziąść  udział w konkursie należy  zgłaszać swoje prace poprzez stronę www.newsreportaz.newsweek.pl .  Nagrodzone zostaną po 3 prace z każdej kategorii, które zdobędą największą liczbę głosów internautów. Oprócz tego zostanie przyznana jedna nagroda od redakcji Newsweeka. Termin nadsyłania prac mija 4 stycznia 2012.

Prace można nadsyłać w następujących kategoriach:
1.Wydarzenia – prace dokumentujące ważne momenty życia politycznego i społecznego w kraju i na świecie.
2.Ludzie – zdjęcia osób publicznych, ale i bohaterów „chwili”.
3.Życie codzienne – obrazy dnia powszedniego.
4.Kultura – wydarzenie kulturalne.
5.Fotokast – fotoreportaż multimedialny wzbogacony o ścieżkę dźwiękową lub wideo.

Nagrody w konkursie Newsreportaż to między innymi: skutery QuantumR i Vapor, projektor EPSON EH-TW3200, urządzenia wielofunkcyjne EPSON PX730WD, drukarka EPSON Stylus Photo R2000 oraz zegarki Fossil FS42544 i Fossil ES1865.

Więcej informacji na stronie: www.newsreportaz.newsweek.pl

Do 4 stycznia 2012 roku można nadsyłać prace do konkursu Sony World Photography Awards 2012. Konkurs skierowany jest zarówno dla zawodowych fotografów, jak i dla wszystkich fotografujących. Zdjęcia można zgłaszać w kilkunastu kategoriach.  Zdobywca głównej nagrody L’Iris d’Or 2012 i tytułu Fotografa Roku, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 tysięcy dolarów USA oraz lustrzankę cyfrową Sony. Zwycięzca konkursu otwartego otrzyma 5 tysięcy dolarów i lustrzankę cyfrową Sony.

Więcej informacji na stronie: www.sony.pl

Kończy się już tegoroczna  edycja  konkursu fotograficznego „Fotoalbum” organizowana przez   Miesięcznik FOTO. Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników fotografii .  Prace można nadsyłać jeszcze w ostatniej z  kategorii „Fotografia komórkowa” . Termin mija  31 grudnia 2011 roku.

Nagrodami w konkursie są:
1.Grand Prix – aparat cyfrowy typu lustrzanka
2.Karta pamięci SanDisk Extreme 16 GB
3.Myszka Microsoft Arc Mouse
4.Książki wydawnictwa Galaktyka

Więcej informacji na stronie: foto-konkursy.pl