Frank Hallam Day i Piotr Zbierski zwycięzcami tegorocznego konkursu Leica Oskar Barnack Award 2012 .

Zwycięzcą tegorocznej edycji prestiżowego konkursu fotograficznego ‘Leica Oskar Barnack Award 2012’ zostaje amerykański fotograf Frank Hallam Day. Jako nagrodę za swój zwycięski cykl zatytułowany “Alumascapes” otrzyma aparat Leica M9-P, obiektyw o wartości ok. €10,000 oraz czek wysokości €5,000.

Leica Oskar Barnack Award Newcomer 2012 zdobył Piotr Zbierski z Polski. Jego portfolio pt. “Pass by Me” zwyciężyło rywalizację czy w kategorii Debiutant i zostało nagrodzone aparatem Leica M9-P z obiektywem.

fot. Frank Hallam Day

Prace Franka Hallam Day’a były pokazywane na wielu międzynarodowych wystawach a sam autor jest reprezentowany w licznych galeriach i prywatnych kolekcjach. Artysta na stałe mieszka w Waszyngtonie, jest wykładowcą fotografii w Instytucie Smithsonian w Waszyngtonie oraz laureatem licznych nagród i stypendiów.

fot. Piotr Zbierski

Piotr Zbierski urodził się w 1987r., uczęszczał do Łódzkiej Szkoły Filmowej od 2006 do 2012 roku, kiedy to otrzymał dyplom magistra. Wybrane obrazy z cyklu “White Elephant” były pokazywane na rozmaitych wystawach w Polsce, Rosji oraz Portugalii.

Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Arles, na południu Francji 3 lipca 2012 r. Wszystkie portfolia zgłoszone do aktualnej edycji konkursu Leica Oskar Barnack Award 2012 są dostępne pod adresem: www.leica-oskar-barnack-award.com.

Prestiżowy doroczny konkurs “Leica Oskar Barnack Award” jest w tym roku organizowany po raz trzydziesty trzeci, a aktualna edycja pobiła rekord 2800 zgłoszeń (przy ubiegłorocznym poziomie 2000 zgłoszeń). Uczestnictwo zgłosili profesjonalni fotografowie ze 101 krajów, w tym przeważającej większości z takich krajów, jak Niemcy, Chiny i USA. Wśród członków jury znaleźli się: Bruce Gilden, fotograf agencji Magnum; Stephan Erfurt, dyrektor C/O Berlin; Valérie Fougeirol, dyrektor kreatywny Galerii Magnum w Paryżu, Karin Rehn-Kaufmann, dyrektor artystyczny Galerii Leica w Salzburgu oraz Brigitte Schaller, dyrektor artystyczny magazynu Leica Fotografie International.

Źródło:

http://leica-camera.pl/