Prestiżowa galeria fotografii Leica Gallery Warszawa ogłasza trzecią edycję konkursu fotografii ulicznej. Formuła poszerzona jest o nową kategorię, Street Fashion. Od 11 lipca fotografowie profesjonalni i fotoamatorzy mogą zawalczyć o najnowszą limitowaną Leikę D-Lux 6 Edition G-Star RAW, wystawę w Leica Gallery Warszawa oraz bony na zakupy kolekcji G-Star RAW w sklepie www.answear.com i kolekcjonerskie wydruki zdjęć. „Moment jest jeden” głosi hasło konkursu i to jest właśnie ten czas. Zdjęcia można nadsyłać do 11 sierpnia.


Leica Gallery gościła fotografów takich jak Elliott Erwitt, Tomasz Tomaszewski czy Wojtek Wieteska. Dziś udostępnia swoją przestrzeń młodym talentom, a także daje możliwość konfrontacji z czołówką polskiego środowiska fotograficznego. W jury znajdą się artyści tacy jak Jacek Poremba i Bartek Wieczorek czy kurator sztuki, Joanna Kinowska. Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znaleźli się Maciek Dakowicz czy Damian Chrobak, a co roku organizatorzy otrzymują ponad 2000 konkursowych zdjęć.

Premierowy podział na dwie kategorie określa tematykę zdjęć:

Street Fashion – zdjęcia dokumentujące modę uliczną. Jury oceniać będzie nie tylko wartość fotograficzną, ale również stylizację. Inspiracją, dość oczywistą, ale wciąż jedną z najlepszych, może być twórczość Sartorialista www.thesartorialist.com.

Nagrody: I nagrodą jest aparat Leica D-lux 6 Edition G-Star RAW, a cztery wyróżnienia to kupony o wartości 1000 zł na zakupy kolekcji G Star Raw w sklepie www.answear.com, oraz sygnowane przez Jacka Porembę albumy „13”.

Street Photo – zdjęcia niepozowane, unikalne momenty. Fotografie niekoniecznie muszą powstać na ulicy. Chodzi o spostrzegawczość, refleks i wyobraźnię. Jak mawia Elliott Erwitt, „dobre zdjęcie w jednej klatce opowiada historię”.

Nagrody: Laureaci kategorii Street Photo wygrają wystawę w Leica Galery Warszawa oraz sygnowane, limitowane odbitki zdjęć mistrza fotografii ulicznej, Bogdana Dziworskiego.

Miejscem rozgrywania konkursu jest fanpage Leica Camera Poland na Facebooku.
www.facebook.com/leicacamerapoland

Tam można wziąć udział w konkursie czyli dodać fotografie, podzielić się nimi ze znajomymi, polubić czy skomentować.

Spośród wszystkich zdjęć umieszczonych w galerii jury wybierze:
- w kategorii Street Fashion jednego laureata nagrody głównej i cztery wyróżnienia.
- w kategorii Street Photo 20 zwycięskich fotografii.

Każdy uczestnik może nadesłać od 1 do 5 fotografii. Technika wykonania fotografii jest dowolna, wszystkie prace powinny powstać po 1 lipca 2012r, a tematyka musi mieć związek z fotografią uliczną. Czas trwania konkursu: 11 lipca 2013 – 11 sierpnia 2013 r. Wyniki ogłoszone zostaną nie później niż 19 sierpnia .

Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 22 sierpnia 2013 w Leica Gallery Warszawa.

Skład jury:

Lidia Popiel – fotograf,  FineLife.pl
Jacek Poremba – Fotograf
Damian Chrobak – fotograf
Bartek Wieczorek – fotograf
Joanna Kinowska – kurator m.in. Narodowej Galerii Sztuki Zachęta
Rafał Łochowski – Leica Gallery Warszawa
Mikołaj Komar –Kmag Magazine

Link do nagrody: www.leicastore.pl/leica-d-lux-6-g-star.html

Więcej informacji i regulamin konkursu na:
www.facebook.com/LeicaCameraPoland/app_486245558121308
www.leica-camera.pl/aktualnosci/wydarzenia/leica-street-photo/

Źródło: Informacja prasowa