13 maja w Krakowie rozpocznie się kolejny Miesiąc Fotografii i  potrwa do 12 czerwca. To jedno z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Program Festiwalu wygląda następująco:

Otwarcie Sekcji ShowOFF: 10.05-12.05.2011
Otwarcie Festiwalu: 13.05-15.05.2011
Spotkania,wydarzenia towarzyszące:
13.05-29.05.2011
Zakończenie: 12.06.2011

Główny program tegorocznego Miesiąca Fotografii będzie nosił tytuł „Alias”, do którego inspiracją stał się pewien rodzaj pseudonimu literackiego- heteronim, który oznacza stworzoną przez autora fikcyjną postać, jego alter ego, obdarzone osobną biografią, wyglądem, tożsamością, stylem czy poglądami, które wcale nie muszą pokrywać się z poglądami rzeczywistego twórcy. Kuratorzy poruszają w ten sposób problem związków pomiędzy fikcją a rzeczywistością. Na program złożą się prace czterdziestu czterech artystów oraz pisarzy, które prezentowane będą w różnych miejscach Krakowa.

W tym roku po raz pierwszy zaproszono do współpracy nad programem festiwalu kuratorów zewnętrznych z Wielkiej Brytanii, Adam Broomberga i Oliver Chanarina.

W Bunkrze Sztuki będzie można zobaczyć prace wielu artystów,  takich jak:  Marchel Duchamp (jako Rrose Selavy), Walid Raad (jako The Atlas Group), Brian O’Doherty (jako Patrick Ireland), Renzo Martens (jako Renzo Martens), Alec Soth (jako Lester B Morrison), Simon Fujiwara (jako jego ojciec), William Kentridge (jako Kentridge vs Kentridge), Joe Scanlon (jako Donnell Woolford), oraz wielu innych, którzy w swojej twórczości wykorzystują postacie fikcyjne.

Podczas trwania festiwalu, bedą mialy miejsce finały dwóch konkursów fotograficznych:   Sittcomm.award- konkurs przeznaczony dla profesjonalnych fotografów ze wschodniej i centralnej Europy.

Sekcja ShowOFF konkurs skierowany do młodych polskich fotografów.

Kolejną nowością na tegorocznym Miesiacu Fotografii jest możliwość zakupu prac pokazywanych w ramach sekcji ShowOFF.

Wiecej informacji znajdziecie na:  http://www.photomonth.com