Już niebawem odbędzie się 15. Jubileuszowa Edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video – FILM VIDEO FOTO w Łodzi. Organizatorzy, wspólnie z wystawcami przygotowali szereg imprez towarzyszących, które uzupełniają ofertę targów o możliwość wzięcia udziału w tematycznych warsztatach, wykładach, seminariach, prezentacjach czy spotkaniach autorskich. Wszystkie te działania włącznie z tegoroczną edycją Targów Film Video Foto będą miały miejsce w nowym obiekcie Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy alei Politechniki 2 w Łodzi. Jedyne w Polsce targi sprzętu fotograficznego, filmowego i video FILM VIDEO FOTO odbędą się w dniach 29 – 31 marca 2012 r.

Każdego dnia targów odwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach, prezentacjach i seminariach przygotowanych przez wystawców. Poniżej prezentujemy szczegółową agendę pierwszych imprez towarzyszących FVF 2012:

 • CYFROWA EDYCJA ZDJĘĆ W PRAKTYCE, warsztaty przygotowane przez serwis internetowy Cyfrografia.pl. W dniach 29 – 31 marca 2012r. w godz. 11.30 – 15.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych warsztatów archiwizacji i obróbki cyfrowych fotografii przy pomocy najlepszych aplikacji. Każdego dnia targów powtórzy się cykl multimedialnych prezentacji prowadzonych przez Rafała Olszaka.
 • Blok spotkań z fotografią podróżniczą przygotowanych przez portal szkoleniowy oraz galerię internetową www.good-photo.pl w dniu 31 marca 2012r. (sobota) o godz. 10.00 – 16.00. A w nim: jak się przygotować do fotografowania w podróży; jak, gdzie i czym fotografować; jakich akcesoriów użyć, a także co jest zbędne oraz bez czego nigdzie nie wyjeżdżamy. W programie również pokazy slajdów z podróży.
 • Warsztaty filmowe serwisu Filmowiec.pl – Krótka szkoła Filmowiec.pl: Od pomysłu do dzieła. Odbędą się one 29 – 30 marca 2012 r. w godz. 11.00 – 15.00. Na warsztatach będzie można poznać cały proces tworzenia filmu: od omówienia materiałów wyjściowych (które dostarczą uczestnicy warsztatów, w oparciu o konkretne warunki) po montaż, który na żywo przeprowadzi znany montażysta filmowy Jarek Barzan.
 • BEZKRWAWE ŁOWY – PIERWSZE KROKI , których organizatorem jest Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne. Warsztaty z fotografii przyrodniczej odbędą się dwukrotnie – 29 i 30 marca 2012 r. w godz. 11.00 – 13.00. Teoretyczny wykład zostanie poparty pokazem slajdów. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe zasady fotografowania tematów przyrodniczych: makrofotografię, pejzaż, fotografię zwierząt i ptaków. Prelegentami będą członkowie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody, laureaci i uczestnicy wielu konkursów o tematyce przyrodniczej: m.in. Piotr Nadolski i Ryszard Sąsiadek.
 • Warsztaty  OSIĄGAJ ŚWIETNE EFEKTY W ZWYKŁYCH WARUNKACH przygotowane przez MSWPP, ADStudio, Color Confidence i NIK Software, mają ograniczoną liczbę miejsc, a o uczestnictwie decyduje kolejność zapisów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych Color Confidence i ADStudio. Czterogodzinne warsztaty odbędą się 31 marca 2012r. (sobota) w godz. 11.00 – 15.00. Prowadzący John Denton pokaże uczestnikom jak używając oświetlenia zastanego, lamp systemowych, lamp video i studyjnych osiągać fantastyczne efekty w fotografii portretowej. John Denton będzie pracował ze modelką – Claire Marr, która jest nową twarzą brytyjskiego modelingu. Johnowi i Claire asystować będzie dwójka polskich fotografów -  Agnieszka Bogacka i Dagmar Łosowski.
 • WARSZTATY TELEWIZYJNE I FILMOWE przygotowane przez firmę BEiKS to cykl spotkań, które odbędą się w każdym dniu targów w godzinach 10.30 – 15.30. Prezentacje podzielone będą tematycznie – dokładny program znajdą Państwo na naszej stronie.
 • 30 marca 2012r. (piątek) w godz. 16.00 – 18.00, Grzegorz Róg, Adobe Certified Expert z eduweb.pl – zaprezentuje szereg praktycznych zastosowań Photoshopa przy pracy z edycją i publikacją fotografii – WYCIŚNIJ WIĘCEJ Z PHOTOSHOPA. Organizatorem warsztatów jest redakcja miesięcznika Computer Arts. Grzegorz Róg pokaże najciekawsze narzędzia i techniki pracy z Adobe Photoshop, a także zaprezentuje nowe funkcje programu.
 • KREATYWNOŚĆ W PRAKTYCE Z AFTER EFFECTS I PREMIERE PRO na których 29 marca (czwartek) o godzinie 15.00, organizator – Eduweb.pl wraz z prowadzącym Jerzym Drozdą Jr odkryją swoje metody na podnoszenie kreatywności pod presją naglących terminów i uciążliwych klientów. Wszystko na praktycznych przykładach projektów dla największych marek.
 • DLACZEGO MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ CZYLI JAK ŚWIADOMIE WYKORZYSTYWAĆ MOŻLIWOŚCI NIK SOFTWARE – warsztaty, które przez trzy dni targów poprowadzi grafik, fotograf, profesor akademicki – Leszek Szurkowski. Prelegent w ciągu 60 minut pokaże jak świadomie i efektywnie wykorzystać możliwości narzędzi NIK Software do kreowania ciekawych stylistycznie i poprawnych warsztatowo obrazów.
 • SPRZEDAŻ USŁUG FOTOGRAFICZNYCH – SKUTECZNE MECHANIZMY BUDOWANIA PRZEWAGI KONKURENCYJNEJ. To szkolenie ma być receptą na trudne czasy, w których obecnie żyjemy, tak by móc osiągnąć sukces i satysfakcję z pracy. Szkolenie jest odpowiedzią na potrzeby rynku ślubnego. Zbigniew Kruk z Kruk Book 30 marca (piątek) w godz. 12.00 – 13.30 oraz 31 marca (sobota) w godz. 14.00 – 15.30 zaprezentuje skuteczne metody sprzedaży na rynku fotografii.
 • KALIBRACJA MONITORA I DRUKARKI PRZY POMOCY NAJNOWSZYCH ROZWIĄZAŃ SPYDER organizatora seminarium, firmy DATACOLOR. W czwartek 29 marca w trakcie godzinnego seminarium (godz. 17.00 – 18.00) prowadzący Radosław Witan z Wzorniki.eu omówi właściwy proces kalibracji monitora oraz drukarki. Podczas prezentacji wykorzystane będą najnowsze rozwiązania datacolor, Spyder4Elite.
 • WYKORZYSTANIE NAJNOWSZYCH ROZWIĄZAŃ X-Rite / Pantone PRZY KALIBRACJI APARATU, MONITORA I DRUKARKI – 30 marca (piątek) podczas godzinnej sesji (godz. 17.00 – 18.00) Małgorzata Lososová z Ungrádová / X-Rite Pantone oraz Krzysztof Skowron z Color Confidence przedstawią sposoby na uzyskanie właściwych barw w środowisku pracy fotografa cyfrowego. Zaprezentują również praktyczną kalibrację i profilowanie aparatu cyfrowego, monitora oraz drukarki na przykładzie najnowszych rozwiązań firmy X-Rite / Pantone.
 • Warszawska Szkoła Reklamy podczas targów zaprezentuje cztery sesje tematyczne:

•  Fotoreporter współczesny – 29 marca (czwartek) w godz. 11.00 – 11.50 – spotkanie poprowadzi Fotograf Polskiej Agencji Fotografów FORUM, miesięcznika „Press” oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie – Piotr Król

•  Cyfrowe efekty specjalne w filmie i telewizji – 29 marca (czwartek) w godz. 12.00 – 12.50, zaprezentuje Daniel Szwejkowski, wykładowca w WSR

•  30 marca (piątek) w godz. 11.00 – 11.50 wykład Materiały audiowizualne w kampaniach reklamowych poprowadzi Daniel Szwejkowski

O      31 marca (sobota) w godz. 11.00 – 11.50, wykład pt. Idealna fotografia reklamowa poprowadzi dyrektor WSR Sławomir Wojtkowski

Kolejną z atrakcji dla odwiedzających FVF będzie SPOTKANIE Z FOTOGRAFEM TOMASZEM LAZAREM. Otwarte spotkanie odbędzie się 30 marca 2012r. o godz. 13:00 w auli nowego Centrum. Program spotkania przewiduje rozmowę z fotografem, prezentację jego prac i sesję pytań od widzów. Jest ono otwarte dla wszystkich odwiedzających FVF 2012.

Jak każdego roku, profesjonaliści spotkania businessowe odbędą w pierwszy dzień targów (29 marca). W tym dniu targi będzie można zwiedzać na podstawie: zaproszeń, kart wielokrotnego wstępu dla profesjonalistów oraz akredytacji dziennikarskich. Już dziś można dokonać pre-rejestracji, która pozwoli na zakup karty dla profesjonalisty w promocyjnej cenie 20 pln. Prosty i krótki formularz dostępny jest na stronie >>>

Uwieńczeniem pierwszego dnia targów będzie rozstrzygnięcie konkursu o medal targów FILM VIDEO FOTO, do którego organizatorzy zapraszają wszystkich wystawców. Jest to niezwykle prestiżowa forma promocji produktów i usług pokazywanych na targach.

Więcej szczegółowych informacji na temat programu FVF 2012 można znaleźć na stronie www.mtl.lodz.pl/fvf