Nowy COOLPIX P330 wyróżnia się jasnym obiektywem NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym i otworem przysłony f/1,8 oraz matrycą CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 12 megapikseli. Oba aparaty oferują obsługę plików w formacie RAW, możliwość przesyłania obrazów przez Wi-Fi* oraz swobodę korzystania z trybów manualnych.


COOLPIX P330 — wyjątkowa wydajność
COOLPIX P330, pomimo niewielkich rozmiarów, oferuje szereg zaawansowanych rozwiązań, gwarantujących zdjęcia doskonałej jakości, zapisywane m.in. w formacie RAW (NRW).

Aparat wyposażony został w jasny, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym (24–120 mm) i otworem przysłony f/1,8, soczewkami ze szkła HRI oraz siedmiolamelkową przysłonę irysową, która pozwala uzyskać naturalne rozmycie tła, podczas gdy filtr szary ND zapewnia szersze możliwości ustawiania ekspozycji.

Matryca CMOS 1/1,7 cala w technologii BSI o rozdzielczości 12 megapikseli pozwala uzyskiwać doskonałe efekty, nawet w trudnych warunkach zdjęciowych. Drgania aparatu ogranicza drugiej generacji system redukcji drgań firmy Nikon, który umożliwia wydłużenie czasu otwarcia migawki nawet o cztery wartości ekspozycji (EV). Dodatkowo, nowy tryb Aktywny zapewnia wyraźne zdjęcia nawet w czasie fotografowania z poruszających się pojazdów.

Tryby manualne oraz programy tematyczne aparatu, takie jak Makro czy Łatwa panorama 360°/180°       w pionie lub w poziomie, pozwalają na pełne uwolnienie kreatywności. Błyskawiczny dostęp do ulubionych ustawień umożliwia ergonomiczny przycisk funkcji. Dla zapewnienia pełnej wygody, dedykowany przycisk umożliwia błyskawiczne przełączenie aparatu w tryb filmowania Full HD (1080/60i) z szybkością 60, 50, 30 lub 25 kl./s. Podczas zapisu wideo można korzystać z zoomu optycznego z autofokusem oraz nagrywać w zwolnionym lub przyspieszonym tempie, do maksymalnej szybkości 120 kl./s.

Podróżnikom oraz fotografom, którzy są w ciągłym ruchu, z pewnością przyda się dodatkowe wyposażenie aparatu COOLPIX P330. Wbudowany odbiornik GPS pozwala na geotagowanie zdjęć. Dzięki temu można łatwo lokalizować miejsca, w których zostały one zrobione. Z kolei obsługa technologii Wi-Fi umożliwia udostępnianie utrwalonych obrazów znajomym i rodzinie po przesłaniu wysokiej jakości zdjęć i filmów do urządzenia mobilnego* poprzez opcjonalny moduł WU-1a.

Dodatkowe właściwości aparatu COOLPIX P330:
*Wysoka czułość ISO 100–6400 (z możliwością manualnego podwyższenia do 12 800 za pomocą ustawienia Hi2), która pozwala na stosowanie krótszych czasów otwarcia migawki i uzyskiwanie zdjęć o dużej szczegółowości oraz minimalnej ilości szumów przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów lub wykonywaniu zdjęć przy słabym oświetleniu.
*Automatyczny tryb HDR umożliwia uzyskiwanie zdjęć o imponującej rozpiętości tonalnej w każdej sytuacji. Aparat wykonuje podczas jednego zwolnienia migawki dwa zdjęcia z różną ekspozycją i tworzy z nich obraz o dużym zakresie dynamicznym i przejściach tonalnych o wysokim nasyceniu barw.
*Funkcja szybkich zdjęć seryjnych, podczas której można wykonać do 10 ujęć w pełnej rozdzielczości z prędkością 10 kl./s lub do 30 ujęć w pełnej rozdzielczości z prędkością 1 kl./s.
*Szybki i precyzyjny, 99-punktowy autofokus pozwala uzyskać wyjątkowo ostry obraz.
*Autofokus ze śledzeniem obiektów w ruchu utrzymuje ostrość ustawioną na wybranym obiekcie, nawet jeśli się on porusza.
*Menu retuszu umożliwia poprawianie wyglądu zdjęć za pomocą szeregu wbudowanych efektów filtrów, takich jak Kolor selektywny, który pozwala przekształcić zdjęcie kolorowe w monochromatyczne, a następnie dodać akcent barwny w wybranym kolorze czy Efekt rozbłysku, dodający promienie do jasnych źródeł światła.
*20 programów tematycznych, automatycznie dostosowuje ustawienia aparatu pod kątem najpopularniejszych stylów, efektów i miejsc fotografowania.
*EXPEED C2 – szybki i zaawansowany system przetwarzania obrazu firmy Nikon, gwarantujący bardzo szybkie działanie, ulepszone nagrywanie filmów, wysoką czułość i maksymalną jakość obrazu.

Aparat COOLPIX P330 będzie oferowany w kolorach białym i czarnym. Do sprzedaży trafi pod koniec marca 2013 r.

Źródło: Informacja prasowa