Firma Nikon rozszerza ofertę aparatów kompaktowych o nowe modele. COOLPIX S6600 wyposażony został w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, obiektyw NIKKOR z 12-krotnym zoomem optycznym, obrotowy wyświetlacz LCD z funkcją obsługi gestami oraz wbudowany moduł Wi-Fi, pozwalający na łatwe udostępnianie w Internecie wysokiej jakości zdjęć i filmów.


Dzięki modelowi COOLPIX S6600 użytkownicy z łatwością będą mogli rozwijać swoją kreatywność, a wykonane zdjęcia i filmy błyskawicznie udostępniać w Internecie.

Aparat wyróżnia m.in. obrotowy wyświetlacz LCD, opracowany z myślą o tworzeniu autoportretów oraz fotografowaniu z wysokiej lub niskiej perspektywy. Funkcja Kontrola gestów pozwala na robienie zdjęć lub filmowanie, a nawet sterowanie zoomem, przez przesunięcie palcem po ekranie w trybie autoportretu.

COOLPIX S6600 gwarantuje doskonałą jakość zdjęć i filmów Full HD, nagrywanych z dźwiękiem stereo, w każdych warunkach oświetleniowych. Matryca CMOS  o rozdzielczości 16 megapikseli, wykonana w technologii BSI, w połączeniu z 12-krotnym zoomem optycznym zapewnia żywe barwy rejestrowanych obrazów nawet przy jaskrawym świetle dziennym i słabym oświetleniu nocnym. Dodatkowo, aparat wyposażony jest  w mechanizm redukcji drgań w obiektywie (VR), eliminujący efekt poruszenia.

Nowy model oferuje 18 programów tematycznych, które dostosowują ustawienia aparatu  w zależności od fotografowanej sceny. Użytkownik ma również do dyspozycji aż 30 różnych efektów i filtrów, które umożliwiają nadawanie zdjęciom indywidualnego charakteru. Tryb Szybkie efekty pozwala na zastosowanie efektu specjalnego natychmiast po wykonaniu zdjęcia, a dzięki trybowi Łatwa panorama każdy będzie mógł zachować malownicze widoki.

Uwiecznionymi obrazami można dzielić się z rodziną i przyjaciółmi dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi, który umożliwia łączność z urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfon czy tablet.

„COOLPIX S6600 jest tak smukły, że zmieści się w kieszeni, a jednocześnie na tyle zaawansowany, że każde zdjęcie i film będą zachwycać jakością. To idealne rozwiązanie do uchwycenia zapierających dech w piersiach krajobrazów. Nowy model, wyposażony w ruchomy wyświetlacz oraz moduł Wi-Fi, z pewnością przypadnie do gustu początkującym fotografom, którzy chcą, aby ich zdjęcia wyróżniały się na tle innych” – mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

Aparat COOLPIX S6600 będzie dostępny w czterech kolorach: czarnej, czerwonej, fioletowej, białej. Do sprzedaży trafi w sierpniu 2013 r.

Źródło: Informacja prasowa