Firma Q Media, wyłączny dystrybutor produktów marki Genesis w Polsce, wprowadza do sprzedaży nową lampę błyskową Reporter 180. Genesis LITE Reporter 180 to nowoczesna lampa błyskowa o wydajności lampy studyjnej i mobilności właściwej dotychczas tylko lampom reporterskim. Zaprojektowana została z myślą o zawodowych fotografach potrzebujących mocnego i podręcznego źródła światła.

Producent oferuje profesjonalny i funkcjonalny sprzęt, który doskonale sprawdzi się poza studiem fotograficznym, podczas sesji w plenerze i innych niestandardowych warunkach. Lampa o przemyślanej konstrukcji i kompaktowych wymiarach typowej lampy reporterskiej ma szeroki wachlarz funkcjonalnych rozwiązań, ułatwiających pracę fotografa.

Podstawową cechą wyróżniającą Genesis Reporter 180 jest duża energia błysku sięgająca 180 Ws. Dzięki temu ma większą wydajność niż najmocniejsze lampy reporterskie, porównywalną do małych lamp studyjnych. Jest mocnym i bardzo kompaktowym źródłem światła, którego jasność może być regulowana w zakresie od 1/128 do 1/1 z krokiem co 1/3 przysłony.

Lampa zasilana jest PowerPack 45, który zapewnia energię wystarczającą do wyzwolenia około 900 błysków przy pełnej mocy lampy. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość podłączenia dwóch lamp jednocześnie do jednego źródła zasilania. To przydatne rozwiązanie w sytuacjach wymagających mocnego doświetlenia fotografowanej sceny.

Lampa Reporter 180 ma wbudowany port radiowy do podłączenia opcjonalnego sterownika bezprzewodowego Genesis Navigator. Zapewnia on pełną kontrolę nad urządzeniem. Wyzwala błysk i umożliwia sterowanie parametrami jednej lampy lub grupy lamp.

Genesis LITE Reporter 180 może pracować w trybie stroboskopowym, wyzwalając serię krótkich błysków, których liczbę i częstotliwość można wcześniej zdefiniować. Tryb ten przydatny jest w fotografii poklatkowej, do rejestracji trajektorii poruszających się obiektów. Podobnie jak w typowych lampach reporterskich, w modelu tym również zastosowano oświetlacz AF. Wspomaga on automatykę nastawiania ostrości aparatu, która w słabych warunkach oświetleniowych może nie działać poprawnie.

Zaletą lampy jest możliwość mocowania do niej wielu akcesoriów fotograficznych. Dzięki temu sprzęt staje się wielofunkcyjny i umożliwia uzyskanie ciekawych efektów oświetleniowych. Lampa może być używana w połączeniu z następującymi akcesoriami: nasadkami modelującymi światło – parasolką, beauty dish, snoot, softbox, zestawem sterowania – sterownikiem radiowym Genesis Navigator, lekkim statywem itp.

Lampa Reporter 180 oparta jest na przemyślanych i sprawdzonych rozwiązaniach technicznych. Wprowadzony do sprzedaży model został poddany szczegółowym testom, które potwierdziły funkcjonalność, solidność oraz wysoką jakość lampy.

Najważniejsze cechy urządzenia:
• Energia błysku: 180Ws, GN 60m (ISO 100, standardowy odbłyśnik)
• Wymienny palnik: wysoka trwałość i niskie koszty eksploatacji
• Precyzyjna regulacja mocy: 1/1 – 1/128 z krokiem co 1/3
• Temperatura barwowa błysku: 5600K +/-200K
• Zaawansowane funkcje: błysk seryjny i stroboskopowy, oświetlenie wspomagające autofokus
• Sterowanie bezprzewodowe: regulacja mocy i wyzwalanie błysku
• Dodatkowe akcesoria: softboxy, odbłyśniki, parasolki, beauty-dish, itp.

Podstawowe parametry techniczne:

Model Reporter 180
Moc 180Ws
Liczba przewodnia (GN) 60m (ISO100, standardowy odbłyśnik, kąt świecenia odpowiadający kątowi widzenia obiektywu małoobrazkowego 28mm)
Odchylenie głowicy w pionie -15′ – 90′
Odchylenie głowicy w poziomie 0-270′
Zasilanie Genesis Power Pack 45
Wydajność akumulatora (900 błysków z pełną mocą )
Czas regeneracji błysku 0,05 – 2,6s (PB960)
Temperatura barwowa błysku 5600K +/-200K
Czas trwania błysku (t.5) 1/300 – 1/10000s (1/1 – 1/128)
Wymiary 205x90x70mm (bez palnika i odbłyśnika)
Waga netto 550g (bez palnika i odbłyśnika)

Wyposażenie zestawu:
Lampa Genesis REPORTER 180
Power Pack 45
Palnik
Pokrowiec na lampę
Podstawka
Odbłyśnik
Przewód zasilający
Osłonka palnika
Instrukcja obsługi

Gwarancja: Lampa objęta jest 2-letnią gwarancją producenta.
Cena detaliczna: 1075 zł z VAT

Źródło: Informacja prasowa