Modele HX20V, WX100 i W690 z zawansowanymi soczewkami asferycznymi – połączenie smukłej obudowy z dużym zoomem

DSC-HX20V: stworzony do podróży ze względu na małe wymiary, duże możliwości, zoom optyczny 20x i przetwornik CMOS Exmor R® o efektywnej rozdzielczości 18,2 megapiksela

DSC-WX100: najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat*1 z zoomem optycznym 10x i przetwornikiem CMOS Exmor R® o efektywnej rozdzielczości 18,2 megapiksela

DSC-HX200V: zoom optyczny (30x), przetwornik CMOS Exmor R® o efektywnej rozdzielczości 18,2 megapiksela i funkcje ręcznego wyboru ustawień

DSC-TX20: odporna na wodę, mróz, pył i uderzenia konstrukcja z przetwornikiem CMOS Exmor R® o efektywnej rozdzielczości 16,2 megapiksela

DSC-HX10V: zoom optyczny 16x i przetwornik CMOS Exmor R® o efektywnej rozdzielczości 18,2 megapiksela

DSC-W690: smukły, łatwy w użyciu aparat z zoomem optycznym 10x i 16,1-megapikselowym przetwornikiem obrazu

DSC-H90: zoom optyczny 16x i efektywna rozdzielczość 16,1 megapiksela

Chcąc uzyskać mocne, efektowne zbliżenia, nie trzeba już dźwigać dużego, masywnego aparatu. Nowe modele Cyber-shot™ firmy Sony łączą bowiem niezwykle mocny zoom i dużą szczegółowość obrazu z małymi wymiarami i wagą.

Wyraźniejsze i stabilniejsze zbliżenia z aparatu kompaktowego

W aparatach Cyber-shot™ HX20, WX100 i W690 po raz pierwszy zastosowano zaawansowaną soczewkę asferyczną (Advanced Aspherical — AA). Ten wymagający niezwykle precyzyjnego procesu produkcyjnego element optyczny umożliwia miniaturyzację samego obiektywu, a zarazem zwiększenie maksymalnego powiększenia bez pogarszania jakości obrazu ani parametrów optycznych. W efekcie, zoom optyczny w modelu WX100 wynosi aż 10x — podczas gdy obudowa ma w najwęższym miejscu tylko 17,5 mm grubości.

Dzięki technologii By Pixel Super Resolution, dostępnej we wszystkich modelach oprócz W690 i H90, zakres zoomu optycznego można dwukrotnie zwiększyć bez negatywnych konsekwencji dla jakości i rozdzielczości obrazu. Dzięki funkcji Clear Image Zoom uzyskuje się obraz wysokiej jakości, bez mozaikowatych wzorów charakterystycznych dla typowego powiększenia cyfrowego. Uzupełnieniem zoomu optycznego jest ulepszony stabilizator obrazu Optical SteadyShot, który skuteczniej stabilizuje obraz fotograficzny i filmowy podczas zdjęć w zbliżeniu. Optymalną kompensację drgań w każdej scenie uzyskano poprzez połączenie zoptymalizowanego systemu przetwarzania z zaawansowanym mechanizmem żyroskopowym. Dla użytkownika oznacza to wyraźniejsze, stabilniejsze zdjęcia i filmy nawet przy dużych ogniskowych, przy których wpływ drgań jest najmocniej widoczny.

Zaawansowane funkcje rozszerzające wachlarz twórczych możliwości

Technologia bardzo dużej czułości*2 dostępna w trybie zaawansowanej automatyki (z wyjątkiem modeli W690 i H90) ułatwia zdjęcia przy słabym oświetleniu. Maksymalna czułość wynosi teraz ISO 12 800, co oznacza większe możliwości wykonywania zdjęć z ręki bez włączania lampy błyskowej.

Dzięki nowemu przetwornikowi obrazu CMOS Exmor R™ i wydajnemu procesorowi BIONZ szumy na wysokich czułościach ISO są obecnie mniejsze niż w poprzednich modelach Cyber-shot*3. Widać to najlepiej na nastrojowych portretach i fotografiach wnętrz wykonywanych przy stonowanym oświetleniu.

Dodatkowym ułatwieniem przy spontanicznym fotografowaniu będzie teraz szybki autofokus, któremu nastawienie ostrości w świetle dziennym zajmuje zaledwie 0,13 sekundy (oprócz modeli W690, H90 i TX20). Automatyka ostrości działa również szybciej w słabym świetle — 0,2 s w przypadku modelu WX100 (przy 3 EV; szybkość działania systemu AF zależy od modelu i panujących warunków).

Pozwala to na niezawodne uchwycenie ważnych chwil w sytuacjach, w których inne aparaty z trudem radzą sobie z nastawieniem ostrości.

Tryb zaawansowanej automatyki (Superior Auto), dostępny we wszystkich modelach oprócz W690 i H90, ułatwia uzyskanie optymalnych obrazów w różnych warunkach — bez zastanawiania się nad doborem właściwych ustawień. W tym trybie aparat Cyber-shot™ wykrywa rodzaj ujęcia i panujące warunki, po czym samoczynnie dobiera ekspozycję i inne ustawienia tak, by zapewnić niski poziom szumów i szeroki zakres dynamiczny.

DSC-HX20V

Stylowa, nieduża i wygodna w noszeniu obudowa aparatu HX20V kryje w sobie mnóstwo zaawansowanych funkcji i rozwiązań. Należy do nich nowa soczewka AA i wydajny przetwornik obrazu CMOS Exmor R o efektywnej rozdzielczości 18,2 megapiksela, który współpracuje z najnowszym procesorem obrazu BIONZ w celu zapewnienia wysokiej jakości obrazu i niskiego poziomu szumów nawet w słabym świetle. Dzięki przetwarzaniu poszczególnych fragmentów obrazu tak, by uzyskać optymalną równowagę między poziomem szumów a szczegółowością, zaawansowana technologia osłabiania szumów nadaje obrazowi naturalny wygląd. Duża szybkość działania automatyki ostrości (około 0,13 s w świetle dziennym i około 0,21 s w słabym świetle, przy 3 EV) ułatwia uchwycenie zdarzeń trwających ułamki sekundy i jest niezastąpiona przy fotografowaniu ulotnych portretów i zbliżeń.

Wśród innych cech modelu HX20V na szczególną uwagę zasługuje zoom optyczny 20x, zapewniający nieprzeciętną płynność obrazu filmowego tryb AVCHD Full HD 50p, kreatywne tryby zdjęciowe, zdjęcia 3D i odbiornik GPS.

Ręczne możliwości wyboru ustawień dają  dużą swobodę twórczego kształtowania ujęcia i pomagają w uzyskaniu pięknych filmów i fotografii. W ofercie pojawi się również uniwersalny model Cyber-shot™ HX10V z zoomem optycznym 16x i 18,2-megapikselową matrycą.
DSC-WX100
Pięknie wyglądający aparat Cyber-shot™ WX100 ma w najwęższym miejscu tylko 17,5 mm grubości i jest najmniejszym oraz najlżejszym na świecie aparatem z zoomem optycznym 10x. Model ten sprawdza się w niezwykle szerokim zakresie zastosowań, zarówno przy ujęciach szerokokątnych, jak i przy zbliżeniach, przez co doskonale nadaje się do zabrania w podróż.
DSC-HX200V
Niezwykle mocny, 30-krotny zoom optyczny oraz łatwe w użyciu, zapożyczone z lustrzanek cyfrowych elementy do ręcznej regulacji parametrów ujęcia sprawiają, że model  HX200V łączy możliwości dużego aparatu z poręcznością kompaktu. Jest prawdziwą kopalnią najnowszych
technologii Cyber-shot™  — by wymienić tylko filmy Full HD 50p, zaawansowaną automatykę, szybki autofokus, kreatywne efekty zdjęciowe, zdjęcia 3D i szybki autofokus (około 0,13 s w świetle dziennym i około 0,21 s
w słabym świetle, przy 3 EV).
DSC-TX20
Niezwykle smukły i stylowy aparat TX20 będzie doskonałym towarzyszem wypraw na narty, na plażę albo na basen. Jest odporny na wodę (do głębokości 5 m), pył, mróz i upadki z wysokości do 1,5 m, wyposażony w zaawansowane technologie Cyber-shot™  — a wszystko to w pięknie wyglądającej, smukłej obudowie.
DSC-W690
Smukły i łatwy w użyciu model W690 jest wyposażony w obiektyw z imponującym, 10-krotnym zoomem optycznym, który pozwala przybliżyć się do odległych obiektów. Ulepszony stabilizator obrazu Optical SteadyShot skuteczniej niż dawniej stabilizuje obraz fotograficzny i filmowy podczas zdjęć w zbliżeniu. Tryb panoramy 360° pozwala jednym naciśnięciem przycisku utrwalić fantastyczną, pełną panoramę, a inteligentna automatyka iAUTO dba o dobór ustawień, które zapewnią małym wysiłkiem świetne wyniki.
DSC-H90
Dzięki mocnemu, 16-krotnemu zoomowi optycznemu i szerokokątnemu obiektywowi 24 mm aparat Cyber-shot™  H90 sprawdza się w szerokim zakresie zastosowań, od fotografii krajobrazowej zdjęć w dużym zbliżeniu. Dodatkowym źródłem twórczych możliwości będzie ulepszony stabilizator Optical SteadyShot, inteligentna automatyka, tryb panoramy 360° oraz efekty w obrazie pozwalające na imponujące przetwarzanie zdjęć bez używania komputera.
Szybsze zdjęcia i szybsze przesyłanie dzięki nowym kartom pamięci SDHC UHS-I 30 MB/s z serii Experience oraz UHS-I 94 MB/s z serii Expert6.

Nowe modele kart SDHC firmy Sony doskonale sprawdzają się przy fotografowaniu serii złożonych z wielu zdjęć, nagrywaniu filmów Full HD i rejestracji obrazu 3D. Niestraszna im woda, promieniowanie rentgenowskie, tropikalne upały ani siarczyste mrozy, dzięki czemu z powodzeniem można ich używać nawet podczas pracy w trudnych warunkach. Flagowa seria Expert jest przystosowana do współpracy z coraz liczniejszymi urządzeniami wykorzystującymi standard UHS-I, do których należy aparat z półprzezroczystym lustrem SLT-A77. Umożliwia przesyłanie danych z zawrotną szybkością do 94 MB/s
. W najnowszych modelach Cyber-shot™
można używać także kart średniej klasy z serii Experience, pozwalających na przesyłanie danych z szybkością do 30 MB/s
. Nabywcy modeli z obu serii
mogą za darmo pobrać oprogramowanie File Rescue, służące do odzyskiwania omyłkowo skasowanych zdjęć i filmów — również w formatach 3D i Full HD.
Konstrukcje zawierające plastik z recyklingu Sony „SoRPlas”
Nowy aparat Cyber-shot™ HX20V jest częściowo produkowany  z bardzo wytrzymałego poliwęglanu o nazwie „SoRPlas” (Sony Recycled Plastic). 99% składu tego materiału stanowią surowce wtórne. Cechuje się on doskonałą wytrzymałością, najwyższą na świecie odpornością na temperaturę oraz trwałością.
Nowe aparaty cyfrowe Cyber-shot™ HX20V, HX200VE i H90 firmy Sony trafią do sprzedaży w końcu kwietnia 2012 r. Modele Cyber-shot™ TX20 i W690 będą dostępne od połowy maja 2012 r
źródło: sony.pl