Firma Foxfoto, dystrybutor produktów Newell w Polsce wprowadziła na polski rynek nowy grip Newell MB-D15 do Nikon D7100. Jest to zamiennik oryginalnego gripa Nikon-a MB-D15.


W pełni funkcjonalny, posiada wszystkie funkcje dostępne w Nikon MB-D15. Grip wyposażony jest w dwupozycyjny spust migawki, uniwersalny manipulator, dwa kółka nastawcze oraz przycisk blokady ekspozycji.  Lekkie naciśnięcie spustu pozwala na ustawienie ostrości, a wciśnięcie do końca wyzwala migawkę – dokładnie tak jak w samym aparacie.

Aparat z gripem może być zasilany do wyboru z jednej lub dwóch baterii typu EN-EL15 oraz akumulatorami i bateriami AA. Stosując dwie baterie można łączyć ogniwa różnych producentów i o rożnych pojemnościach.

Kształt i konstrukcja urządzenia zostały tak dobrane, aby zapewnić jak największy komfort w czasie fotografowania zarówno w układzie poziomym jak i pionowym. Uchwyt pokryty jest tworzywem gumowym, zapewniającym wygodny i pewny chwyt. W jego spodniej części znajduje się również gwint do mocowania aparatu na statywie.

Grip umożliwia lepsze trzymanie aparatu, poprawia komfort obsługi podczas robienia zdjęć w układzie pionowym oraz pozwala zwiększyć liczbę zdjęć możliwych do zrobienia jednym kompletem baterii.

SPECYFIKACJA:

• Dedykacja: Nikon D7100

• Zasilanie: jeden lub dwa akumulatory EN-EL15 lub 6 akumulatorków/baterii typu AA

• Funkcje sterujące aparatem: dwupozycyjny spust migawki, podwójne pokrętło nastawcze, AF-ON, wyłącznik, joystick

• Pozostałe: gwint do mocowania statywu

• W komplecie: wkład na akumulatory oraz baterie AA

• wymiary: 132,6 x 53,2 x 84,7 mm

• waga: ok 190g bez kasety (226g z kasetą)

Urządzenie posiada 24 miesięczną gwarancję.

Sugerowana cena detaliczna kompletu: 269zł brutto.

Produkty są już dostępne w wybranych sklepach fotograficznych.

Źródło: Informacja prasowa