W  nowych modelach TG-620 oraz TG-820 zastosowano technologię iHS (inteligentne funkcje, Wysoka czułość i Wysoka prędkość działania) wprowadzonych w aparatach. Technologie iHS umożliwiają uchwycenie doskonałych obrazów niezależnie od kiepskiej pogody i innych przeciwności. Technologie iHS wprzęgły do współpracy nowy 12-megapikselowy sensor backlit CMOS oraz procesor obrazu TruePic VI (pierwotnie opracowany do stosowania w cyfrowych lustrzankach) aby w znacznym stopniu zwiększyć sprawność obrazowania w słabych warunkach oświetleniowych i przyspieszyć działanie aparatu. Posiadają 5-krotny, szerokokątny zoom (28mm-140mm), wyjątkowo czytelny, odporny na zarysowania 3 calowy ekran HyperCrystal III LCD o rozdzielczości 1,030,000-punktów (rozdzielczość 460,000 punktów w modelu TG-620). Można nimi rejestrować filmy Full HD.

Aparat TG-820. Jest odporny na zgniatanie ciężarem do 100kg, wodoszczelny przy zanurzeniu na głębokość do 10 metrów, odporny na upadek z wysokości do 2m oraz odporny na niskie temperatury do -10°C.

Natomiast  TG-620 oferuje wodoszczelność do  5m, odporność na upadek z wysokości do 1.5m i może też spędzić noc nawet na -10 stopniowym mrozie. Co więcej – dokładnie przemyślany został tryb sterowania przez pukanie (TAP Control Mode). Umożliwia on łatwą obsługę ekranu LCD ( modelu TG-820) w rękawiczkach. Wystarczy pukać w odpowiednie miejsca obudowy aparatu lub przechylać ją.

Obydwa kompaktowe aparaty TOUGH będą dostępne od połowy lutego 2012 r.

Źródło: Informacja prasowa Olympus