Canon zaprezentował  dwa lekkie  i kompaktowe obiektywy – EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM i EF 40mm f/2.8 STM wyposażone w nowe funkcje, w tym m.in. ciągły autofokus w trybie filmowania. Oba modele to doskonała jakość obrazu i wszechstronność, która gwarantuje fotografom na każdym poziomie umiejętności wykonanie zdjęć i filmów praktycznie w każdej sytuacji.


Szybki, precyzyjny  autofokus dla filmowców i fotografów
Obiektywy EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM i EF 40mm f/2.8 STM zapewniają pełną ręczną kontrolę w trybach AF i M przy fotografowaniu. Sprawdzają się także podczas filmowania, pozwalając na precyzyjne ustawienie ostrości w czasie nagrywania. Oba modele to najlepsi towarzysze nowego EOS 650D. Posiadają technologię silnika krokowego (STM), który zapewnia szybkie, ciągłe ustawienie ostrości przy nagrywaniu filmów. Jest to szczególnie przydatne podczas rejestracji dynamicznych wydarzeń lub kręcenia materiałów z podróży. Minimalny dystans ustawienia ostrości to 0,39m i 0,3m odpowiednio dla EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM i EF 40mm f/2.8 STM.
EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM – wszechstronny, zaawansowany obiektyw zmiennoogniskowy
Mały, wszechstronny obiektyw przystosowany do rejestrowania różnych obiektów. Doskonały do pracy w podróży. Zakres ogniskowych 18-135 mm odpowiada zakresowi obiektywu 29-216 mm zamocowanego na aparacie pełnoklatkowym. Technologia dynamicznego stabilizatora obrazu niweluje drgania i ruch aparatu podczas filmowania. Stabilizator obrazu umożliwia fotografowanie w słabym świetle bez statywu i lampy błyskowej. Czasy naświetlania mogą być nawet o 4 stopnie dłuższe niż standardowo — bez efektu drgań aparatu.
EF 40mm f/2.8 STM – zwarta, płaska konstrukcja, wysoka jakość obrazu
EF 40mm f/2.8 STM to pierwszy obiektyw typu pancake (naleśnik) firmy  Canon ze stałą ogniskową 40mm i jasną przysłoną f/2.8. Uniwersalna ogniskowa 40 mm znakomicie sprawdza się w podróży. Wszechstronne zastosowanie: od portretów, przez krajobrazy, po fotografię uliczną. Wspaniała jakość obrazu w całym kadrze dzięki asferycznej konstrukcji obiektywu i powłokom Super Spectra.

EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM – kluczowe funkcje
• Szeroki zakres ogniskowych 18-135 mm — idealny w podróży
• Płynna, cicha regulacja ostrości podczas filmowania zgodnymi aparatami
• Dynamiczny stabilizator obrazu — filmy bez drgań
• Szybki AF z możliwością pełnej ręcznej regulacji.
• Min. odległość ostrzenia: 0,39 m
EF 40mm f/2.8 STM – kluczowe funkcje
• Zwarta, płaska konstrukcja
• Płynna, cicha regulacja ostrości podczas filmowania zgodnymi aparatami
• Jasny maksymalny otwór przysłony f/2,8 umożliwia fotografowanie w słabym świetle
• Odległość ostrzenia: 0,3 m
• Szybki, cichy AF — ostry obraz
• Znakomita jakość obrazu w całym kadrze

Źródlo: Informacja prasowa