Mijający tydzień był ubogi jeśli chodzi o nowości sprzętowe. Jedynie firma Rollei uraczyła nas paroma premierami, oraz będący ostatnio w ofensywie Samyang.

Rollei zaprezentował 3 nowe modele kompaktów: Powerflex 455, 460 oraz 470. We wszystkich zastosowaną tą samą matrycę wielkości 1/2.3 cala o rozdzielczości 14 Mpix. Wszystkie także potrafią nagrywać filmy w rozdzielczości HD. Różnią się głównie zastosowanymi obiektywami i wyświetlaczem. Najtańszy model został wyposażony w obiektyw o ekwiwalencie 26-130 mm i ekran o wielkości 2,7 cala. Powerflex 460 posiada taki sam obiektyw, ale już większy wyświetlacz (3 cale). Z kolei w najdroższym modelu oprócz zastosowania 3 calowego monitora, znalazło się miejsce na obiektyw z 7x zoomem optycznym (28-196mm).

Samyang raczący nas ostatnio wieloma nowościami i w tym tygodniu nie zawiódł. Zaprezentowany został obiektyw typu rybie oko do systemu Micro 4/3, o którym już pisaliśmy.

Pentax uraczył użytkowników nowym firmware do swoich lustrzanek. Do modelu 645D najnowsze firmware określone jest numerem 1.02, poprawiające kilka niedociągnięć. Natomiast do Pentaxa K-5 najnowszy soft w wersji 1.03 eliminuje zgłaszane przez użytkowników błędy autofocusa w słabym świetle.

Ostatnią ciekawą informacją z zeszłego tygodnia było przejęcie przez Vitec Group firmy Lasolite, która produkuje akcesoria studyjne. Vitec Group jest prężną korporacją działającą w rynku foto i wideo, należą do niej m.in. takie firmy jak Manfrotto, Gitzo czy Kata.S