Ubiegły tydzień w przeciwieństwie do poprzedniego był obfity w nowości sprzętowe. Zdecydowanie na przodzie uplasował się Panasonic, pokazując kolejny model zaliczający się do klasy tzw. bezlusterkowców. Ale po kolei:

Panasonic

Producent pokazał następcę popularnego modeli G2. Panasonic Lumix DMC-G3, należy do systemu Micro 4/3, więc jest kompaktem z wymienną optyką, oraz dużą matrycą. Jego podstawowe parametry to:

  • Nowa matryca o rozdzielczości 16 Mpix,
  • Nagrywanie filmów FullHD z dźwiękiem stereo
  • 3-calowy, obrotowy wyświetlacz
  • Elektroniczny wizjer o rozdzielczości 1,4 mln punktów
  • Prędkość zdjęć seryjnych 4 kl/s (w trybie 4 Mpix, nawet do 20 kl/s)

Dodatkowo nowy model jest odrobinę mniejszy i lżejszy od poprzednika.

Kolejną nowością ze stajni Panasonica jest kompakt Lumix DMC-FS22. Jest to prosty, ale o dobrych parametrach kompakt. Zaimplementowano w nim matrycę CCD 16 Mpix, obiektyw 28-112mm, 3-calowy dotykowy ekran LCD, oraz optyczną stabilizację obrazu

Sirui

Firma ta, od niedawna dostępna na polskim rynku, produkuje dobrej jakości statywy w atrakcyjnych cenach. Właśnie wprowadziła na rynek nową serię. Są to statywy skierowane dla osób fotografujących w podróżach. Statywy serii S-N, są to lekkie i wytrzymałe konstrukcje węglowe. Nowatorski jest system składania nóg, po złożeniu statyw nabiera płaskiego kształtu, dzięki czemu jest łatwy w transportowaniu. Kolejnymi atutami są: odkręcana jedna noga, mogąca pełnić funkcję monopodu, dodatkowa krótka kolumna centralna, do zdjęć z niskiego poziomu, oraz 6-letnia gwarancja. Dystrybutorem marki Sirui na polski rynek jest firma Delta, właściciel sklepu FotoTip.

FujiFilm

FujiFilm wypuściło nowe firmware dla aparatu FinePix Real 3D W3, oznaczone numerem 1.20. Dodaje ono możliwość odtwarzania filmów nagranych za pomocą innych urządzeń FujiFilm.

Nikon

Niestety to na tyle dobrych informacji. Firma Nikon poinformowała o odwołaniu kompaktu Coolpix S4100. Decyzja spowodowana jest trudnościami z dostępem do niektórych części, po marcowej katastrofie w Japonii.

Noktor

Kolejną smutną informacją jest zaprzestanie działalności firmy Noktor. Pod marką tą sprzedawany był ciekawy obiektyw do systemu m4/3, a mianowicie Noktor Hyper Prime 50mm f/0.95.