W tym tygodniu powinniśmy raczej odejść od tytułu „nowinki sprzętowe”, producenci zdecydowanie nie postarali się jeśli chodzi o jakiekolwiek premiery. Jednak kilka ciekawych informacji pojawiło się.

Sigma podała informację o wprowadzeniu do sprzedaży obiektywu o parametrach 120–300 mm f/2.8 APO EX DG OS HSM z mocowaniem dla lustrzanek Canona. Zatem znając opóźnienia polskiego rynku, w naszych sklepach powinien pojawić się za kilkanaście dni.

Również Samyang wprowadził nowe obiektywy do sprzedaży. Są to 35 mm f/1,4 AS UMC, o którym już pisaliśmy oraz rybie oko 8mm f/3.5 przystosowane do kamery Sony VG10.

Z kolei firma Olympus zaprezentowała ciekawy gadżet. Urządzenie o nazwie LS-20M jest cyfrowanym dyktafonem wyposażonym w matrycę CMOS, dzięki której możemy nim nagrywać filmy FullHD.

Firma Foxfoto wprowadziła do oferty nowe adaptery tilt marki Kipon. Przeznaczone są one do systemów Micro 4/3 oraz Sony NEX. Pozwalają one na podłączenie obiektywów z bagnetem Canon FD, Nikon F oraz M42, oraz na płynne pochylenie osi obiektywu (inaczej zwane funkcją Tilt). Ceny oscylują w okolicach 360 zl.

Organizator targów PMA (ostatnio nazwanych CliQ), odwołał najbliższą imprezę zaplanowaną na jesień tego roku. Poinformował także, że od tej pory będą one organizowane wraz z targami CES.

Do Internetu przeciekły kolejne informacje o nowych aparatach od Sony: NEX C3 oraz A35. Zatem możemy niedługo spodziewać się ich premiery.