Wyłączny dystrybutor marki MeiKe w Polsce, firma Delta, wprowadza do sprzedaży nowe obudowy podwodne. Wraz z nimi do sprzedaży trafiają też nowe modele battery-packów MK-1100D i MK-D5100 dla lustrzanek Canon 1100D i Nikon D5100, a także pierścieniową lampę makro opartą na technologii LED.

Obudowy podwodne MeiKe
Oferta obudów podwodnych MeiKe składa się z modelu MK-WP-DC34 dedykowanego do aparatów Canon Powershot G11 i G12, modeli MK-NEXC3 i MK-NEX5 dla aparatów Sony NEX-C3 i NEX-5 oraz jednego uniwersalnego MK-WP. Model MK-WP wyposażony jest w zestaw akcesoriów pozwalających dostosować rozmieszczenie przycisków oraz dźwigni obudowy do posiadanego aparatu. Obudowy podwodne MeiKe wykonane są z wyjątkowo wytrzymałego i odpornego na zarysowania poliwęglanu, który w newralgicznych miejscach został uszczelniony i wzmocniony śrubami ze stali nierdzewnej. Dzięki temu sprzęt umieszczony w obudowie jest całkowicie bezpieczny nawet do głębokości 40 metrów. Każda obudowa została dodatkowo wyposażona w zapasową uszczelkę i pastę uszczelniającą, dzięki której zachowa swoją wodoszczelność
i zagwarantuje bezpieczeństwo aparatu na długie lata. Po mimo, że obudowy MeiKe powstały głównie z myślą o fotografowaniu pod wodą, to mogą być również wykorzystywane jako zabezpieczenie sprzętu, przed takimi niekorzystnymi czynnikami, jak woda, piasek, błoto oraz śnieg.

Nowe modele battery-packów MeiKe
Wraz obudowami podwodnymi do sprzedaży trafiły także nowe battery-packi. Pierwszy z nich  oznaczony jako MK-1100D, przeznaczony jest do Canona EOS 1100D i umożliwia zasilanie aparatu za pomocą jednego lub dwóch akumulatorów typu LP-E10. Wyposażony jest ponadto w dodatkowy spust migawki, ułatwiający wykonywanie zdjęć w pionie. Drugim battery-packiem wprowadzonym na polski rynek jest model MK-D5100 zaprojektowany do lustrzanki Nikon D5100. Dzięki niemu aparat może być zasilany za pomocą dodatkowego akumulatora typu EN-EL14. Podobnie jak w przypadki modelu MK-1100D, battery-pack MK-D5100 posiada dodatkowy spust migawki do pionowych kadrów.
Lampa pierścieniowa LED do makrofotografii
Trzecią listopadową nowością na polskim rynku jest lampa pierścieniowa LED przeznaczona do makrofotografii. Składa się z modułu sterującego montowanego na stopce aparatu oraz pierścienia z diodami zakładanego na obiektyw z gwintem filtrowym. Moduł sterujący zasilany jest czterema bateriami lub akumulatorami AA, dzięki czemu nie obciąża akumulatora w aparacie i pozwala na niezależną pracę. Lampa pierścieniowa MeiKe FC100 może pracować w trybie światła błyskowego lub ciągłego, które w razie potrzeby może zostać rozdzielone tylko na lewą lub prawą stronę. Moc lampy regulowana jest ręcznie w siedmiostopniowej skali za pomocą modułu sterującego.

Ceny obudów podwodnych MeiKe:
MeiKe MK-NEX5 – 389 zł (z VAT),
MeiKe MK-NEXC3 – 389 zł (z VAT)
MeiKe MK-WP – 315 zł (z VAT)
MeiKe MK-WP-DC34 – 389 zł (z VAT)

Ceny battery-packów MeiKe:
MeiKe MK-1100D – 150 zł (z VAT),
MeiKe MK-D5100 – 150 zł (z VAT),

Ceny lamp pierścieniowych makro LED MeiKe:
MeiKe FC100 z mocowaniem Canon – 129 zł (z VAT),
MeiKe FC100 z mocowaniem Nikon – 129 zł (z VAT),
Wszystkie wymienione produkty objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta.

Źródło:

Informacja prasowa