Firma Nikon zaprezentowała nowy stylowy kompakt – COOLPIX S3500. Aparat, będący następcą bestsellerowego modelu COOLPIX S3300, wyposażony został w matrycę CCD o rozdzielczości 20 megapikseli, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 7-krotnym zoomem optycznym, ekran LCD o przekątnej 2,7 cala oraz bogatą gamę efektów filtrów umożliwiających kreatywną edycję zdjęć. COOLPIX 3500 będzie oferowany w ośmiu modnych wariantach kolorystycznych.

Nikon_Coolpix_S3500

„Nikon COOLPIX S3500 to idealny towarzysz na co dzień. Aparat przyciąga wzrok wysokiej klasy designem oraz bogatą paletą żywych kolorów. Zachwycające zdjęcia, zarówno w przypadku ujęć grupowych, jak i portretów, zapewnia precyzyjny autofokus oraz szerokokątny obiektyw z zoomem optycznym i systemem redukcji drgań. To wszystko sprawia, że masz ochotę zabrać go ze sobą wszędzie.” – mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

COOLPIX S3500 to doskonała propozycja dla osób ceniących styl i wysoką jakość zdjęć. Smukły korpus, o grubości zaledwie 20,5 mm, skrywa szeroki wachlarz funkcji oraz rozwiązań gwarantujących wyraźne i stabilne zdjęcia oraz filmy w rozdzielczości HD. Dla zapewnienia najlepszych z możliwych efektów, aparat wyposażono w obiektyw NIKKOR       z 7-krotnym zoomem optycznym, funkcję optycznej redukcji drgań oraz matrycę CCD           o rozdzielczości 20 megapikseli.

Zarejestrowane obrazy można wygodnie odtworzyć na dużym ekranie LCD o przekątnej 2,7 cala, który pozwala również na swobodne kadrowanie, zarówno w intensywnym świetle słonecznym, jak i po zmroku. Aparat oferuje również tryb nagrywania filmów w rozdzielczości HD (720p), uruchamiany odrębnym przyciskiem.

Zdjęcia można łatwo udostępnić w Internecie za pomocą karty Eye-Fi w wersji X2 (lub nowszej), przesyłając je bezpośrednio do smartfona lub komputera.

Szeroki wybór funkcji automatycznych ułatwia obsługę oraz pozwala na kreatywną zabawę fotografią. COOLPIX S3500 oferuje aż 18 wszechstronnych programów tematycznych. Funkcja Portret Inteligentny gwarantuje doskonałe zdjęcia portretowe w każdej sytuacji, a dodatkowe opcje Retuszu upiększającego pomagają w poprawianiu wizerunku fotografowanych osób. Ponadto, menu retuszu zawiera szereg opcji natychmiastowej korekty zdjęć, w tym funkcję szybkich efektów w trybie odtwarzania, takich jak Kolor selektywny czy Efekt rozbłysku.

Nikon COOLPIX S3500 będzie oferowany w ośmiu wersjach kolorystycznych: fioletowej, srebrnej, czarnej, czerwonej, pomarańczowej, różowej, różowej z ornamentem oraz niebieskiej z ornamentem. W sprzedaży pojawi się w drugiej połowie lutego 2013 r.

Nikon_Coolpix_S3500

Źródło: Informacja prasowa