Prezentujemy nowy pdf-owy kwartalnik fotograficzny Akademia Widzenia. Pierwszy numer magazyn jest  już dostępny bezpłatnie do pobrania na stronie:  www.akademiawidzenia.pl

Pomysł powstania magazynu zrodził się podczas wydania Magazynu Fotografii Dokumentalnej „5klatek.pl”, kiedy to równocześnie miał powstać magazyn o innej tematyce niż tylko fotografia dokumentalna i reportażowa. Dopiero po siedmiu latach kończąc wydawanie magazynu „5klatek.pl”, którego pomysłodawcą był Mariusz Forecki, utworzyliśmy wspólnie redakcję magazynu Akademia Widzenia. W czasopiśmie ważnym elementem, poza prezentacją fotografii, będą rozmowy z twórcami. Chcemy promować ciekawe wydawnictwa albumowe i książkowe, nie tylko wydawane w formie papierowej. Prezentować podsumowania spotkań i warsztatów organizowanych w kraju i za granicą w ramach projektu Akademia Widzenia- Andrzej Marczuk red. naczelny

W pierwszym numerze Akademii Widzenia:

*Opowieści laureata medalu World Press Photo – Stanisława Jakubowskiego, który otrzymał nagrodę za reportaż „Wyrwani śmierci” w 1970 roku, uzupełniony komentarzem Bogdana Kułakowskiego, również laureata nagrody WPP.

*Beata Zawrzel odsłania twarze krakowskich artystów ulicy.

*Felieton Marcina Burasa, którego felietony można było czytać na łamach magazynu „5klatek.pl” oraz tekst Jacka Jaśko o „Władzy obrazów”.

*Kuratorka wystawy Filipa Springera „Źle urodzone” – Monika Piotrowska z fundacji proFotografia zaprasza na wystawę do Poznania.

*Mariusz Forecki dzieli się spostrzeżeniami o „Wolności fotografa”.

*Cykliczny konkurs z nagrodami dla czytelników. Tym razem tematem na tryptyk fotograficzny jest „Ctrl+Alt+Del”.

*Zdjęcia uczestników warsztatu fotografii reportażowej i dokumentalnej „Na granicy”, który miał miejsce w Bad Muskau.

*Adam Łakomy publikuje zdjęcia sportów ekstremalnych, a o tym jakie zdjęcia powstaną przy użyciu puszki zobaczymy w artykule Sebastiana Michałuszka.

*Na podsumowanie Zbigniew Wielgosz prezentuje cykl zdjęć wykonanych w technice tzw. „gumie wiedeńskiej” i zaprasza na mistrzowskie warsztaty fotograficznych technik szlachetnych i fotografii krajobrazu, tym razem uczestnicy spotkania i praktycznego warsztatu, w malowniczej scenerii Parku Mużakowskiego, zapoznają się między innymi z techniką cyjanotypii.

Zapraszamy do lektury.

Źródło: Informacja prasowa