19 lipca 2013 r. Polski dystrybutor marki Tokina – krakowska firma Delta –wprowadziła do sprzedaży długo oczekiwany obiektyw Tokina AT-X PRO DX 12-28mm f/4. Model ten zaprezentowany został na początku roku i jest następcą obiektywu AT-X 124 PRO DX II 12-24 mm f/4.


Tokina AT-X PRO DX 12-28mm f/4 to ultraszerokokątny zoom przeznaczony dla aparatów z matrycą formatu APS-C, będący następcą obecnego AT-X 124 PRO DX II 12- 24 mm f/4. W odróżnieniu od poprzednika oferuje szerszy zakres ogniskowych przy zachowaniu równie wysokiej jakości obrazu. W jego konstrukcji optycznej zastosowano między innymi dwie soczewki asferyczne oraz dwie soczewki niskodyspersyjne. Ułatwieniem będzie również wygodna funkcja One Touch Focus Clutch Mechanism, która pozwala na błyskawiczne przełączanie się z automatycznego trybu ostrzenia na manualny i odwrotnie. W trybie AF świetnie spisywać się będzie nowej generacji cichy silnik SD-M (Silent Drive-Module). Współpracuje on z czujnikiem magnetycznym GMR, który zwiększa szybkość i precyzję nastawiania ostrości. Nowy obiektyw dostępny jest z mocowaniami Nikon F. Wersja Canon EF będzie w sprzedaży od sierpnia.

Specyfikacja techniczna obiektywu
:

Model AT-X PRO DX 12-28mm f/4
Ogniskowa 12mm – 28mm
Konstrukcja optyczna 14 elementów w 12 grupach
Kąt widzenia 99.37° – 54.37°
Minimalna odległość ostrzenia (m) 0.25
Maksymalna skala odwzorowania 1:4.94
Minimalna przysłona f/4
Maksymalna przysłona f/22
Listki przysłony 9
Rozmiar filtra (mm) 77
Wymiary (mm) 84×90.2
Waga 530g
Mocowania Nikon APS-C, Canon APS-C

Wraz z wejściem na rynek nowego obiektywu Tokina, swoją odsłonę będzie również miała polska wersja oficjalnej strony internetowej marki. Pod adresem www.tokinalens.pl dystrybutor informować będzie o aktualnościach, specjalnych wydarzeniach i nowych produktach. Ogromną popularnością cieszy się również oficjalny profil na Facebooku www.facebook.com/tokinapolska .

Dystrybutor marki Tokina w Polsce już teraz zapewnia wszystkim użytkownikom pełne wsparcie techniczne. Uruchomiony został autoryzowany serwis, w którym posiadacze obiektywów skorzystają z profesjonalnych usług, bez konieczności odsyłania sprzętu do serwisów europejskich. Wszelkie szczegóły oraz procedura serwisowa dostępne są na polskiej stronie marki: http://www.tokinalens.pl/wsparcie/serwis . Od tej pory zarówno entuzjaści fotografii, ceniący łatwe w obsłudze i solidne obiektywy, jak i profesjonaliści sięgający po dobrze zbudowane i niezawodne w każdych warunkach szkła, będą mogli nabyć pełną gamę obiektywów Tokina unikając trudności z serwisowaniem sprzętu w Polsce.

Tokina to popularna i wysoko ceniona japońska marka, któraw dobie gwałtownego rozwoju fotografii cyfrowej nadal pozostaje synonimem doskonałych technicznie patentów. Producent wykorzystuje do produkcji najbardziej zaawansowane konstrukcje optyczne oraz najnowsze dostępne technologie, które w połączeniu z nowoczesnym designem i łatwością użytkowania tworzą niezwykle solidne produkty.

Cena detaliczna z VAT: 2190,00 PLN.
Gwarancja: 24 miesiące.

Źródło: Informacja prasowa