Pojęcie strobizmu stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Chodzi tu o umiejętność wykorzystania światła sztucznego, błyskowego lub ciągłego do tworzenia wspaniałych fotografii. Rzesza pasjonatów fotografii chcąc poznać ten temat może skorzystać z książki wydawnictwa Galaktyka „Okiem strobisty. Jest to błyskotliwy przewodnik fotograficzny” autorstwa Zeke Kamm.
Tytuł: OKIEM STROBISTY. BŁYSKOTLIWY PORADNIK FOTOGRAFICZNY
Autor: ZEKE KAMM
Liczba stron: 112
Format: 17.8×11.9 cm
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Galaktyka
Rok wydania: 2011
ISBN: 9788375791570
Książka zawiera mnóstwo zdjęć, dzięki którym możemy się inspirować i tworzyć własne projekty. Autor przedstawia kilkadziesiat pomysłowych kadrów z różnego rodzaju obiektami, sceneriami.
Format książki jest dość nietypowy, wręcz kieszonkowy. Powoduje to, że może nam towarzyszyć na codzień w każdym miejscu. Wysokiej jakości papier kredowy, oraz zdjęcia sprawiają, że książkę czyta się i ogląda bardzo przyjemnie. Każdemu zdjęciu przypisany jest schemat rozstawienia oświetlania i sposób jego wykonania.
Autorami fotografii jest kilkadziesiąt osób. Sprawia to, że tematyka zdjęć oraz techniki oświetlenia są różne. Efekt końcowy zdjęć jest zdumiewający, a sposób realizacji zaskakujący. Czasami patrząc na pewne zdjęcia stwierdzamy, że musielibyśmy użyć bardzo dużej ilości dość kosztownego sprzętu. Przekonujemy się jednak, że wystarczy nam czasami jedna lampa błyskowa lub chociażby reflektor budowlany, tak  jak  widzimy to na poniższej fotografii.
Po obejrzeniu i przeczytaniu książki, dochodzimy do wniosku, że strobizm nie jest taki trudny jak się wydaje. Autor książki Zake Kamm udowadnia czytelnikowi, że wystarczy dobry pomysł, wytrwałość i wyobraźnia do realizacji celu, no i najważniejsze- chęci. Zapewne warto spróbować swoich sił w tym temacie. Dzięki temu „przewodnikowi” po strobiźmie, dowiadujemy się co możemy osiągnąć dzięki manipulacji światłem i jak ono jest ważne w fotografii.
Zeke Kamm pisze , że fotografia to przekazywanie i utrwalanie  pewnej historii. „Okiem strobisty” stanowi zbiór chwil zapisanych w poszczególnych kadrach. Ich różnorodność jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj instrukcje w nim zawarte, aby potwierdzić subskrypcję.