Panasonic LUMIX TZ30 – perfekcyjna fotografia na co dzień

Najważniejsze cechy i funkcje
• Przetwornik obrazu: 14,1-megapikselowy przetwornik MOS o dużej czułości
• Procesor obrazu: Venus Engine
• Obiektyw: LEICA DC z ustawieniem ultraszerokokątnym 24 mm
• Zoom: 20-krotny zoom optyczny / 40-krotny zoom inteligentny
• Szybkość AF: 0,1 s
• Tryb zdjęć seryjnych: 10 kl./s
• Nagrywanie filmów: nagrywanie wideo Full HD w formacie AVCHD (1920 x 1080, 50p) i mikrofon stereofoniczny
• Ekran LCD: 3-calowy 460 000-punktowy inteligentny ekran dotykowy o szerokim kącie widzenia z powłoką przeciwodblaskową
• Wymiary: 104,9 x 58,9 x 28,2 mm
• Masa: ok. 184 g bez baterii i karty pamięci SD / ok. 206 g z baterią i kartą pamięci SD

Ceny i dostępność:
Sugerowana cena detaliczna około 1800 pln. Aparat dostępny w sprzedaży w kwietniu

Sprytny i łatwy w obsłudze aparat LUMIX DMC-LS6

Najważniejsze rozwiązania zastosowane w modelu LUMIX DMC-LS6
1. Wysokiej jakości szerokokątny (26 mm) obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym o jasności F2,8
Aparat DMC-LS6 może pochwalić się wysokiej jakości szerokokątnym (26 mm) obiektywem z 5-krotnym zoomem optycznym. Przy ustawieniu szerokokątnym (26 mm) obiektyw zapewnia obszar widzenia o ok. 181% większy niż w zwykłym aparacie 35 mm, co znakomicie sprawdza się w fotografii krajobrazowej, a także na wielu zdjęciach robionych z niewielkiej odległości wewnątrz pomieszczeń. 5-krotny zoom optyczny umożliwia przybliżenie fotografowanego obiektu bez pogarszania jakości obrazu, które występuje podczas korzystania z zoomu cyfrowego. Zastosowany w aparacie obiektyw o jasności F2,8 ułatwia robienie wyraźnych zdjęć przy słabym oświetleniu, np. po zmroku lub we wnętrzach.
14,1-megapikselowy przetwornik obrazu zapewnia wysoką rozdzielczość, dzięki czemu nawet już po zrobieniu zdjęcia można z niego wykadrować niepotrzebne fragmenty i powiększyć interesujący obszar.

2. O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) i tryb iA (inteligentna automatyka) — maksimum piękna i minimum ustawień
Niezależnie od technologii zastosowanych w aparacie najczęstszą przyczyną nieudanych zdjęć jest drżenie rąk. Dlatego firma Panasonic uważa funkcję O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) za niezbędną w każdym aparacie LUMIX. W odróżnieniu od stabilizatora cyfrowego, często występującego w aparatach tej klasy, optyczny stabilizator obrazu efektywniej eliminuje skutki drżenia rąk bez pogarszania jakości obrazu.
Chcąc zapewnić maksymalną łatwość obsługi i ograniczyć ilość nieudanych zdjęć, aparat wyposażono również w tryb iA (inteligentna automatyka). Dzięki funkcji wykrywania twarzy fotografowane twarze są ostre i odpowiednio naświetlone. Efekt czerwonych oczu jest korygowany cyfrowo, a w razie potrzeby automatycznie włącza się kompensacja oświetlenia tylnego. Funkcja inteligentnego wyboru sceny automatycznie dobiera jeden z pięciu trybów (makro, portret, krajobraz, portret nocny, krajobraz nocny), który najlepiej odpowiada sytuacji zdjęciowej.
Użytkownicy modelu DMC-LS6 mają do dyspozycji wszystkie te przydatne i wygodne funkcje, dzięki czemu mogą łatwo robić wyraźne, piękne zdjęcia.

3. Nagrywanie wideo HD i łatwe udostępnianie nagrań
Oprócz standardowych rozdzielczości VGA (640 x 480) i QVGA (320 x 240) nowy aparat DMC-LS6 umożliwia również nagrywanie dynamicznego, płynnego obrazu wideo HD w rozdzielczości 1280 x 720p z szybkością 30 kl./s. Nagrane wideo wraz ze zdjęciami można oglądać na szerokim ekranie telewizora HD. Zdjęcia i nagrania wideo zarejestrowane na karcie pamięci SD można w prosty sposób wyświetlić na na telewizorze Panasonic VIERA. Wystarczy włożyć kartę pamięci do przeglądarki „VIERA Image Viewer”, czyli wbudowanego gniazda karty pamięci SD w telewizorze VIERA.
Ponadto dołączone oprogramowanie PHOTOfunSTUDIO 6.0 umożliwia sortowanie i archiwizowanie obrazów, a także przesyłanie ich do portali społecznościowych Facebook i YouTube za pośrednictwem komputera.

Cena:
Rekomendowana cena detaliczna modelu wynosi około 400 PLN.

Źródło:  www.panasonic.pl