Pedro Luis Raota (1934-1986) argentyński fotoreporter  zaliczany do jednego z najlepszych fotografów świata. Laureat kilkuset prestiżowych nagród z 5 kontynentów świata w tym dla najlepszego fotografa (Holandia 1969). Była to najważniejsza nagroda w jego karierze, która dała mu możliwość podróży po Europie.

Swoją przygodę z fotografią rozpoczął w mieście Santa Fe, do którego przeprowadził się z rodziną. Tam zdobył podstawową wiedzę o fotografii i przekonany, że chce dalej podążać tą drogą sprzedał swój rower i kupił  aparat. Zaczął  od robienia zdjęć paszportowych. Po przeprowadzce do Villaguay odbył służbę wojskową jednocześnie szkoląc się w technice fotografii. Po odbyciu służby zakłada własne studio fotograficzne i zaczyna wysyłać swoje zdjęcia na konkursy, zdobywając liczne międzynarodowe nagrody.
To, co charakteryzuje jego zdjęcia i stało się znakiem rozpoznawczym fotografii Raoty to silny akcent światła na ciemnym tle. Pedro fotografował ludzi i ich życie.  Był bardzo wrażliwym fotografem, tworzył obrazy, które niejednokrotnie przedstawiały emocje ludzkie: radość, smutek, gniew, bezradność. Tworzył fotografie przejrzyste i proste charakteryzujące się niezwykłym realizmem i surowością.Większość jego prac można zobaczyć  w Muzeum Sztuki Współczesnej w Buenos Aires.

Zdjęcia:
www.fotosbuzz.com
fotoinfos.blogspot.com
http://www.raota.com/

Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj instrukcje w nim zawarte, aby potwierdzić subskrypcję.