Peter Lindbergh urodził się 23 listopada w Lissa. Dzieciństwo spędził w niemieckim Duisburgu, a obecnie mieszka w Paryżu.  Jeden z najbardziej znanych fotografów niemieckich, mistrz portretu.

Niewątpliwie duży wpływ na dzieła fotografa miały lata, można powiedzieć kontrastu pomiędzy zielonymi terenami, na których znajdowało się gospodarstw rolne, gdzie się wychował Peter a fabrykami. Krytycy często na zdjęciach odnajdują te właśnie kontrastowe elementy, idealnie połączone z głównym tematem zdjęcia. Lindbergh zaliczany jest do grona najbardziej znanych i naśladowanych współczesnych fotografów na świecie. Określany jest mianem „poety światła”. Początkowo jednak Lindbergh skoncentrowany był na malarstwie i były to jego początki zetknięcia się z kompozycją, idealnym wyważeniem proporcji obrazu. W wieku 18 lat Lindbergh przeniósł się do Szwajcarii, następnie powrócił do Niemiec. Studiował malarstwo na College of Art w Krefeld. W roku 1969 będąc jeszcze studentem zaprezentował swoja pierwszą wystawę w galeriach Galerie Denise René/Hans Mayer. W 1971 porzucił malarstwo na korzyść fotografii. Przez dwa lata pracował jako asystent Hansa Lux, a następnie w 1973 rozpoczął pracę jako niezależny fotograf w Düsseldorfie. Sławę przyniosła mu sesja dla magazynu Stern w 1978 roku, która tym samym stała się przepustką do międzynarodowej kariery fotografa mody. Tego samego roku Lindbergh przeniósł się do Paryża. Początkowo pracował dla Vogue, następnie dla Marie-Claire, New Yorker, Vanity Fair, Allure i Rolling Stone. W roku 1992 podpisał czteroletni kontrakt z American Harper’s Bazar. W tym samym czasie zajmował się kampaniami: Giorgio Armani, Jil Sander, Prada, Donna Karan, Calvin Klein. Portrety Catherine Deneuve, Mick Jagger, Charlotte Rampling, Nastassja Kinski, Tina Turner, John Travolta, Madonna, Sharon Stone, John Malkovich i wielu innych.

W 1992 nakręcił pierwszy z dokumentów „Models- the film” z  Linda Evangelista, Naomi Campbell, Tatjana Patitz, Stephanie Seymour i Cindy Crawford. Drugim jego filmem jest „Inner Voices” (1999 rok), o Lee Strasberg i jego Actor’s Studio. Inne projekty Lindbergh-a to teledyski np. „Missing You”- Tina Turner, sławne pokazy fotografii, festiwale.

Peter Lindbergh na swoim koncie ma bardzo dużo nagród jak chociażby tytuł z 1997 „Best International Fashion Fotograf / Fashion Awards”.

Jednym z jego najbardziej znanych dzieł jest album „10 Women by Peter Lindbergh”. Album poświęcony jest 10 najsławniejszym modelkom: Naomi Campbell, Helena Christensen, Cindy Crawford, Linda Evangelista, Kristen McMenamy, Kate Moss, Tatjana Patitz, Claudia Schiffer, Christy Turlington i Amber Valletta. Każda z nich została przedstawiona w albumie i posiada w nim swoje portfolio.

Artysta w swoich zdjęciach koncentruje się na prezentowanych kobietach, nie ich ubraniach. Jego modelki są naturalne i szczere. Lindbergh unika nadmiernej stylizacji- lubi prostotę i to było kluczem do jego sukcesu.