Termin
5 czerwca · 02:00 – 05:00

Lokalizacja

Plac Nowy, od strony Alchemii, Kraków

Informacjie

W nocy 4/5 czerwca, na zakończenie FotoNocy Synagog, zapraszamy Was na Plac Nowy od strony Alchemii na pierwszy FLASH/FLASHMOB z WSF i Fotograficzno.pl!

Będzie nas co najmniej kilkadziesiąt osób. Im więcej, tym lepiej. Zabierzcie ze sobą znajomych z flash’ami. Na nasz znak wszyscy błyśniemy flash’ami! Będzie z tego świetna zabawa :)

PRZYJDŹCIE ZE ZNAJOMYMI !

Jak mówi definicja wikipedii Flash mob to „ określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków.”

Ideą organizowania Flash moba jest dobra zabawa, niejednokrotnie wynikająca z wspólnych zainteresowań. Jest to zazwyczaj spontaniczna akcja, która zbiera w jednym miejscu grupę ludzi, chcących wspólnie zrobić coś szalonego, zaskakując przy tym przypadkowych widzów. Jest to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, dobrą okazją do nawiązanianowych znajomości. Można zrobić coś ciekawego zachowując przy okazji anonimowość.

Pomysł organizowania błyskawicznego tłumu narodził się w Nowym Jorku – pierwszą akcję tego typu zaplanowała na początku 2003 roku osoba lub organizacja określająca się jako Mobproject. Zabawa polegała na zgromadzeniu się w sklepie Macy’s i dopytywaniu sprzedawców o “dywanik miłości dla komuny”. Kolejne akcje polegały na oddawaniu pokłonów ogromnej figurce pluszowego dinozaura ustawionej w jednym ze sklepów z zabawkami na Times Square, klaskaniu wewnątrz ekskluzywnego hotelu albo obserwacji fikcyjnego przedstawienia. Uczestniczyły w niej setki osób. Pomysł na flash mob szybko rozpowszechnił się także w innych miejscach świata, również w Polsce. W pierwszą rocznicę powstania ruchu flash mob odbył się tak zwany Drugi Globalny Flash Mob, którego scenariusz nawiązywał do nowojorskiego “dywanika miłości dla komuny”.

Flashmoby jakie do tej pory znaliśmy, polegały głownie na wspólnym tańczeniu, zamieraniu ruchu czy śpiewaniu. My chcemy zrobić coś innego. Coś co będzie widoczne z kosmosu.

W tym celu potrzebne nam będą osoby, które wezmą udział w tym wydarzeniu, a także powiadomią o nim znajomych, przyjaciół, bliskich. Szukamy ludzi z pasją, chcących się dobrze bawić oraz nie bojących się wyzwań. Flashmob, w którym główną rolę będzie grało światło z fleszy z naszych aparatów.

Event do wydarzenia na facebooku