Pentax zaprezentowal najmniejszy na świecie aparat z wymiennymi obiektywami. Pentax Q posiada matrycę typu CMOS o przekątnej 1/2.33 cala i rozdzielczości 12,4 megapikseli.  Jego atuty to: mocowanie – typ Q, 3-calowy ekran LCD, wysuwana lampa błyskowa oraz funkcja nagrywania filmów w  Full HD.

Wraz z nowym modelem aparatu Pentax zaprezentował serię pięciu obiektywów, które będą dostępne w najbliższych miesiącach. Są to: Pentax 01 Standard Prime, Pentax 02 Standard Zoom, Pentax 03 Fish-Eye, Pentax 04 Toy Lens Wide oraz Pentax 05 Toy Lens Telephoto.

Firma Foxfoto, oficjalny dystrybutor marki Voigtlander w Polsce  wprowadza do sprzedaży nowy obiektyw Voigtlander NOKTON 35mm F1.2 Aspherical VM II, który jest jednym z  najjaśniejszych obiektywów szerokokątnych. Zastosowano w nim mocowanie Leica M. Ogniskowa obiektywu wynosi 35 mm natomiast jasność f/1.2. Przysłona zbudowana jest z 12 listków o minimalnej wartości F22.

Leica przedstawiła  nową wersję, najmniejszego na świecie pełno-klatkowego aparatu cyfrowego –Leica M9-P. M9-P jest identyczna w porównaniu z regularną M9  z tą różnicą , że szkło pokrywające wyświetlacz LCD w wersji „P” to szkło szafirowe  w związku z czym ekran jest niezwykle odporny na zarysowania  i prawie niezniszczalny.Źródło:
http://leica-camera.pl
http://www.voigtlaender.de
http://www.dpreview.com/